| Anonim1784628 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, as vrea sa știu cum mă pot controla? La nervi fac urât, gen: tip, jignesc, fac crize, și mai ales plâng. (Sunt fata) Dacă cumva mă cert cu prietenul meu, și pune paie pe foc, atunci mă despart de el, și îl jignesc. După îmi pare rău. Eu nu imi doresc asta, știu ca mă transform când mmă enervez, și îmi pare enorm de rău, ajutați-mă va rog din suflet, vreau sa mă controlez. Dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te schimbi? Renunta la scuze prostesti!( de exemplu zodia)
Tu trebuie sa intelegi ca esti stapana propriilor reactii.
Daca respecti si tii intr-adevar la o persoana, nu o sa urli la ea, nu o s-o jignesti, nu o sa faci crize ...etc.

| Mihαi a răspuns:

Buna! Esti o fire vulcanica.
Incearca sa faci exercitii de respiratie atunci cand simti cati iesi din pepeni, sau incearca sa te gandesti la ceva frumos. Spre exemplu, atunci cand te certi cu prietenul, adu-ti aminte de clipele frumoase pe care le-ai petrecut alaturi de el.
Mult succes!

| Anonim1784628 explică:

Am încercat, dar nu a prea mers... crying. E adevărat sunt o fire vulcanica, poate pentru ca sunt și zzodia leu. îl iubesc foarte mult și mi a spus ca ddacă mai oodată fac crizele astea și mmă despart de el, atunci nu mă v a mai căuta.