| Bitzy a întrebat:

Bună!
Am început o poveste pe Wattpad :
http://www.wattpad.com/4769862-umbre-%C3%AEn%C8%99el%C4% 83toare
Aș vrea să cer părerea celor ce au o anumită "experiență" în acest domeniu. Doresc un sfat, nu o critică :)
E prima poveste :)
Vreau multe opinii. Aveți cont pe Wattpad? Care?
Mulțumesc anticipat! :)

12 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Okay, dar unde-i povestea?
Ceea ce am citit e ca o introducere, nu? Fiindcă, acțiunea e inexistentă, e doar un monolog dramatic.
Și, o sugestie, dacă îmi permiți: să nu faci chestia cu „X, y", forma corectă ar fi „X, y" înțelegi unde bat?(virgula)
Încă ceva: recunosc, coperta „cărții" e genială, design-ul foarte bun și bine conturat.
Felicitări și... spor la scris happy

| Bitzy explică (pentru DarQueen):

Mulțumesc! Adevărat, nu m-am exprimat bine, e doar o introducere. Nu înțeleg diferența dintre „X, y" și „X, y". Pun prea multe virgule? Prea puține?
Mulțumesc pentru ajutor!

| DarQueen a răspuns (pentru Bitzy):

Hei, era un exemplu, unde X și y sunt două cuvinte.
Faza e că lași un spațiu inutil între..stai să îți exemplific:
„Câinele, leul și vaca sunt animale"(serios? laughing )
Forma corectă ar fi:
„Câinele, leul și vaca sunt animale"
Ai observat virgula? happy
La asta mă refeream, tu pui un spațiu inutil înaintea virgulei.
Îmi place drama, sunt un împătimit al dramelor și introducerea ta promite multe. Sper să nu mă dezamăgești happy

| Bitzy explică (pentru DarQueen):

Mulțumesc! Am observat acum acel spațiu inutil! Mulțumesc happy
Sper să nu te dezamăgesc!

| DarQueen a răspuns (pentru Bitzy):

Cu plăcere happy Ține-mă la curent happy

| PisyKiss a răspuns:

Ce e Wattpad? Scrii carti?

| Bitzy explică (pentru PisyKiss):

Wattpad este un site unde îți exprimi idei. Scrii povești, poezi și primești sfaturi.
Nu sunt scriitoare! Sunt prea mică.
Ce părere ai despre introducerea din întrebare?

| PisyKiss a răspuns (pentru Bitzy):

Aha...povestea e interesanta. Am citit-o. Ti-as fi dat vot, dar nu am cont

| Blabla76 a răspuns (pentru Bitzy):

Mie una îmi place...dar m.a imtristat sad

| Bitzy explică (pentru PisyKiss):

Mulțumesc! happy

| PisyKiss a răspuns (pentru Bitzy):

Ti-am dat vot! Mi-am facut cont! Tinem legatura? Ti-am lasat acolo la carte un comentariu!

| Bitzy explică (pentru PisyKiss):

Okhappy