| OHmyGosh a întrebat:

Am inceput sa am sentimente fata de un prieten foarte bun. El este si o fire oarecum timida fata de subiectul asta si oricum imi este teama sa ii zic, deoarece nu vreau sa stric o prietenie. El se comporta super cu mine, mereu vorbim si iesim, dar imi este frica sa ii spun. Cum i-as putea zice fara sa stric prietenia?

1 răspuns:
| Miitzuu a răspuns:

Hmm, pai, daca e genul care te pasuieste/ajuta cand ai o problema/nu esti in apele tale fa-te ca esti necajita intr-o zi si cand te intreaba ce ai incearca sa spui ceva dar ezita si daca te intreaba din nou spune-i ceva de genul: "sunt suparata pentru ca nu mai pot sa tin sentimentele mele pentru tine si mi-a fost frica sa iti spun." Si vezi cum reactioneaza. Daca si el te place e perfect. daca nu, fiind un prieten adevarat, sigur nu se va supara din asa ceva + ca ii vei putea explica faptul ca iti era frica sa nu stricati prietenia, ca sa vada ce mult conteaza pentru tine. Mult noroc si. Curaj happy