| anonim_4396 a întrebat:

am inteles ca inotul este cel mai bun sport, deci ma poate ajuta si la slabit pe langa altele? a mai practicat cineva? daca mergi la bazin si nu stii sa inoti la 19 ani te ajuta cineva sa inoti? mersi

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sunt instructori de inot la bazin, acestia insa trebuie platiti, nu conteaza ca ai 19 ani, te vor invata sa inoti daca iti doresti cu adevarat. Inotul este un sport extrem de sanatos iar daca il vei practica cu regularitate, de mai multe ori pe saptamana iti va aduce numai beneficii.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt antrenorii din incinta bazinului care te pot învăța să înoți cu condiția să-ți faci un abonament care poate costa între 30 și 50 ron.
Înotul este cel mai complex sport care pune în mișcare și mușchii feței și efortul este dublu.
Pa, pa.

| Firefly a răspuns:

1.Nu exista cel mai bun sport!
2. Inotul nu te ajuta sa slabesti, ci sa faci muschi.
Am facut inot mult timp, dar nu m-a ajutat sa slabesc, ci sa imi tonific corpul.

| baru a răspuns:

La 19 ani esti ditamai barbatul Nu ced ca este nevoie ca cineva sa te invete sa inoti Dar daca esti mai fricos sunt profesori sau instructori care se ocupa numai cu asa ceva Inotul nu numai ca slabeste dar te si implineste facindu-ti un corp atletic Asa ca nu mai pierde vremea si apucate cit mai repede de bazin Succes Pa

| kristinutza a răspuns:

Da, te ajuta ff mult sa slabestidoar ca dupa "antrenamente" trebuie sa te abtsii de la minkare kalorika, innotul papa energia si ai o pofta nebuna d minkare, insa Tu daca ia posibilitatea limiteaza la fructe si v-ei avea succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! inotul nu te ajuta sa faci muschi ci sa slabesti sa te inalii si sa iti facu un corp frumos diar daca faci inot de performanta atunci se deformeaza corpul dar inotul de performanta se practica de la 5-6 ani! pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fac inot de performanta de la 7 ani si acum am 11. Nu exista cel mai bun sau cel mai rau sport pentru ca in oricare faci miscare. Si cum a spus Fireflie nu te ajuta sa slabesti pentru ca eu sunt destul de slaba, dar nici sa te ingrasi pentru ca eu sunt destul de slaba si antrenorul imi spune sa mananc mai mult.
Asa, deci, inotul este bun pentru conditia fizica si pentru cine doreste sa il practice in permanenta sa se apuce de la o varsta mai mica de 7!

P. S. Eu de fapt am inceput initiere la 5 ani

| medeutza a răspuns:

Salut! eu inot de la 5 ani da intr-adevar inotul este un spor pentru a crestewinking nu stiu daca si slabesti happy dar ar trebui sa ai si un instructor bun eu spun sa incerci sti cum se spune,, Cine nu risca nu castiga!,, sper ac te-am ajutatwinking