| annex3 a întrebat:

Buna happy. Am maaaaaaaaare nevoie de ajutor! Acum doua zile m-am vopsit roscata ( un fel de a zice) cu vopseaua semipermanenta -Palette -Color&Gloss ( care se duce la 28 de spalari ). Eu aveam parul vopsit de dinainte dar cu vopsea permanenta - un saten deschis, iar bretonul era foarte deschis la culoare, acolo vopseaua rosie fiind si mai intensa. Am facut prostia de a ma vopsii pentru a estompa culoarea rosie - desi stiam ca risc sa nu o scot - ba chiar sa devina si mai evidenta- asa ca m-am vopsit tot cu vopseaua de la Palette, dar care se presupune ca e un saten cu reflexii aurii ( asa arata pe cutie), Acum parul meu e aproape brunet!(la umbra), iar la soare se vede foarte clar culoarea roscata din parul meu. Intrebarea mea poate parea stupida... dar, daca m-am vopsit imediat cu cealalta vopsea peste cea rosie - exista sansa sa o mai scot si pe cea rosie, sau se va duce doar cea bruneta/satena sau ce culoare este si aia? Si cealalta intrebare care efectiv ma macina, in cat timp se va duce vopseaua, tinand cont ca m-am spalat pe cap in fiecare zi de cand m-am vopsit si la fiecare spalare m-am samponat de cel putin 5-6 ori? Arata artificial si imi doresc sa ajung la culoarea mea naturalasad.

1 răspuns:
| ramonia a răspuns:

Va dura ceva timp, deci va trebui sa ai rabdare. cu siguranta se vor duce ambele culori, dar partea buna e ca in cele din urma iti,.vei recapata culoarea naturala. Partea buna e ca data viitoare te vei gandi de doua ori inainte de a face acest pas. Daca esti chiar atat de curioasa poti incerca coaforul virtual sau taaz in care te poti vopsi si machia. Sper ca te-am ajutat.