| Iasmina12345 a întrebat:

Buna, am mai scris pe acest site, am avut niste stari foarte urate de derealizare si altele. Dar acestea au trecut urmez tratament de vreo 4 luni.Dar acum am o alta problema care imi afecteaza viata de zi cu zi.Am trecut prin o gramada de simptome frica de moarte, frica de boala etc.Dar acum aceste simptome nu stiu daca sunt cele alea anxietatii.Va rog frumos sa ma ajutati si sper sa ma explic cat mai corect poate este cineva care a trecut prin asta sau trece.De vreo luna am o senzatie ca pamantul imi fuge de sub picioare, prima oara mi s-a intamplat in mall. Dintr-o data m-a apucat o caldura in piept iar dupa am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioare si voi lesina, ma grabeam spre usa de iesire de zici ca lua foc mallul.Nu m-am putut calma pana nu am ajuns in masina.Cand merg pe strada sau in casa dintr-o data ma apuca sentimentul ca ma lasa picioarele si ca voi pica sau lesina.Cand am fost sa imi scot reteta de la psihiatru mi-a scazut doza iar a doua seara cand m-am pus in pat dintr-o data mi-am simtit corpul moale si o stare brusca de ameteala.De atunci tot asa sunt, mi-e frica ca in orice moment se declanseaza iar. Parca am o instabilitate.Va rog frumos sa ma ajutati daca puteti si vreti!

2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Din moment ce spui ca mergi deja la psihiatru, nu inteleg de ce nu ai discutat asta cu el? Data viitoare, explica-i starea ta.Sunt convinsa ca va sti ce sa faca si cum sa te ajute mai mult decat ar face-o oricine aici.
Multa sanatate!

| tzionut a răspuns:

Mda se numeste ipohondrie. Doar psihiatrul te poate ajuta.