| Pnin a întrebat:

Buna, am mari probleme de organizare in ultima vreme. Parca nimic nu ma mai ajuta si nu imi mai iese cum vreau. Tot ce scriu in agenda aman. Nu stiu ce am. Ati patit sa nu va stea capul la ce aveti de facut? Cum ati rezolvat problema?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lene? Depresie?
Cand vei realiza ca pierzi timp inutil si probabil chestii importante, te vei trezi tu la realitate si le vei face iute.
Eu una, cand nu reusesc sa fac tot ce am in ziua respectiva pe agenda intru in panica si a doau zi ma trezesc mai devreme, ca sa am timp sa recuperez ce nu am facut in ziua anterioara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, mi se întâmplă chiar tot timpul.
Nu am reozlvat încă problema, de cam 75 de ani încoace. Dar sunt pe cale.

| mastadont a răspuns:

Se întâmplă la toți, lipsa motivației e de vină. E și perioada asta în care toți stăm închiși în case în mare parte, iar motivația scade atunci când nu mai ai beneficiile pe care le aveai înainte de exemplu. E greu de trecut peste o asemenea perioadă, trebuie să cauți să faci ceva ce îți place și ce te motivează să continui. Și trebuie să mergi înainte, că altă opțiune nu prea ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am reluat totul de la 0. Mi-am refacut rutina zilnica.Cand nu faceam ceva cum trebuie sau cand trebuie imi dadeam doua palme peste fata care usturau a naibii de tare si ma faceau sa fac totul cum trebuie si uneori de teribila mila care mi-era mie de mine am rugat-o pe bunica sa imi dea palme fara sa ii spun de ce si plus ca ammbitia mea a venit si din faptul ca nu imi place dezordinea si oamenii neorganizati.Nu prea am cum sa te ajut mai mult.Iti dau un sfat:gandeste-te in fiecare zi ca vine o prietena barfitoare la tine si iti analizeza casa si daca vede un fir de praf undeva sau daca vede deordine/ceva ce nu e la locul lui va spune tuturor si te va face de ras tot satului/cartierelui/blocului/clasei/colegilor/cunostintelor etc.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că ești foarte stresat/ă. Îți recomand să iei o pauză de la rutina zilnică și să faci timp de o săptămână alte activități care să te recreeze. Eu așa făceam când treceam prin perioade de genul și reușeam să-mi încarc din nou bateriile.