| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am Minecraft 1.6.2 si as vrea sa pot calari caii. Dar am nevoie de sa si nu stiu cum! Cine stie. sa imi spuna si mie va rog! A si. vreau sa imi fac si capastru am gasit aici cum fac: http://www.minecraft-crafting.net dar am nevoie de chestia aia verde si nu stiu de unde sa o obtin! Cine stie primeste FUNDA!

4 răspunsuri:
| celeron23loveanime a răspuns:

Bilele le primesti de la monstrii cubici verzi care se fac mai mici si se inmultesc cand ii omori.

| matei14 a răspuns:

Chestia aia verde se numeste slimeball.
o gasesti la mostri cubici, care se afla in lastini.
lastinile sunt cu nufari pe apa cu ciuperci multi si iarba un verde inchis. si apropo se gasesc noaptea.
Iar sa-ua nu se crafteaza se gaseste in pesteri de zombi, dungeoane si piramida din desert
daca tam fost de folos sa-mi dai funda,
succes!

| M3nTa a răspuns:

Saua o gasesti in dungeon nu poate fi craftata iar slimeball(chestia verde) pica la slimeuri (le gasesti in swamp byom)

| Satango a răspuns (pentru M3nTa):

WTF? laughing N-am inteles nimic laughing Sunt fata si na. nu le stiu straight face Sau pentru ca sunt incepatoare... eh; D