| PleaseBeHappy a întrebat:

am nevoie de ajutor! pe 20 iulie ( aproximativ ) am facut sex cu iubitul meu. am folosit un prezervatil, dupa un timp s-a uitat sa vada daca s-a rupt, si cand s-o bage inapoi, s-a rupt insa numai capul era inauntru. Am folosit un alt prezervativ, a mers cat a mers, apoi iar s-a uitat daca s-a rupt, a bagat-o inapoi si s-a rupt dar de data asta era cam jumatate inauntru. Pe 21-22 trebuia sa imi vina menstruatia, iar acum suntem in 25 si tot nu a venit. Acum ma intreb de ce nu imi vine? Oare chiar e din cauza ca s-a rupt prezervativul? Dar nu a ejaculat atunci. Sau e din cauza ca in urma cu o luna am luat Postinor 2, iar acesta mi-a dereglat menstruatia? Vreau un raspuns, deoarece sunt speriata

3 răspunsuri:
| scalaru a răspuns:

Esti gravida cu 5 perechi de tripleti

| Vronski a răspuns:

Clar este de la pastila, nu-ti fa griji daca nu a ejaculat. Atentie cu pastila, se ia o data pe an. La prezervative sa aveti grija ca atunci cand le asezati pe treaba, sa fie tinute de varf, sa nu intre aer.

| PeFuga a răspuns (pentru Vronski):

*Mai adaug caar fi bine ca prezervativele sa fie cumparate de la farmacie, preferabil ceva mai scump, de calitate si intotdeauna sa se verifice sa nu fie expirate! In plus trebuie si marimea sa fie potrivita. Toate astea reduc riscul de a se rupe...