| Ana45699 a întrebat:

Buna, am nevoie de ajutor. Prietena mea mi-a comandat pentru ziua mea o placa de par de 60 lei și mama și tata încă nu stiu și când o sa afle îmi este frica sa nu spună sa nu mai stau cu ea. Și e vina mea. Eu am rugat-o. Mama o sa înțeleagă, dar tata o sa ma certe și sigur n-o sa ma mai lase sa stau cu ea. Va rog, ajutați-ma, ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| noname2021 a răspuns:

In mod normal parintii nu au ce sa zica despre un cadou, mai ales ca acel cadou este o placa de par.Total ok, nimic grav. Daca ai parinti care sunt mai severi, atunci posibil sa fie probleme. Discuta cu mama ta, explica-i situatia si cred ca te va intelege daca ea e mai ok ca tatal tau.Pana la urma poate pastrati secret ca prietena ta ti-a facut acel cadou.Nu trebuie sa stie tata chiar tot.Nu crezi? Sa fie secretul tau si al mamei tale.

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Asa de severi sunt parintii tai?

| FaraNumePls a răspuns:

E doar un cadou. Sigur n or sa zica nimic

| Gabriel2424 a răspuns:

Spune-le, de ce sa te certe sunt parintii tai si nu au de ce sa te certe pentru ca ai primit un cadou.

| Notmyaccount a răspuns:

Nu vad unde e problema? Ce e gresit in face cuiva un cadou?

| andraee20 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mama ta si poate o sa vorbeasca ea cu tatal tău. Poate o sa il faca sa inteleaga ca nu e nimic rau in asta si ca acea fata a avut intentii bune