| RyGoLeTa a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru in legatura cu twiter-ul, e chestia ca nu stiu cum sa pot sa vorbesc cu vedete sau macar sa pot sa vorbesc, explicati-mi cum sa-mi fac cont sau ceva, si unde pot vorbi cu o vedeta, dar vreau sa imi explicati bine ca nu stiu cam absolut nimic despre twiter, asta e pagina adevarata a lui Joe Jonas? ca credeti spuneti ce sa fac.Multumesc! Funda, a da si uita-ti pagina: http://twitter.com/#!/joejonas

Răspuns Câştigător
| thegreatgatsby a răspuns:

Intri pe twitter.com si iti faci cont acolo la Sign up.
Ca sa vorbesti cu prietenii tai sau sa ii trimiti un tweet unei "vedete" scrii @ urmat de numele utilizatorului.
exemplu : @joejonas you're so cool!
Si da, aia e pagina lui Joe.
Nu prea ai ce sa faci decat sa-i urmaresti tweeturile pentru ca Joe nu vorbeste cu fanii decat foarte rar sau cand are live chat. De fapt doar anumite vedete raspunde la tweeturi ( cateva) de la fani dar asta nu inseamna ca nu vad mesajele pe care le trimiti.
Gen Justin Bieber, el le raspunde la fani, le da mesaje private, ii urmareste si retweets; Membrii One Direction; Ariana Grande; rar Miley Cyrus.
Dar Twitter nu este "ca sa vorbesti cu vedete "winking
Daca ai noroc, poate o "vedeta" (scriu in ghilimele pentru ca nu suport cuvantul ) iti raspunde la tweets, daca nu asta ewinking