| Annesss a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru!
Ma simt foarte comfuza. Eu am prieten, dar de cateva saptamani am inceput sa ies in parc cu un baiat. Ne intelegem foarte bine, vorbim foarte mult si ne simtim bine impreuna. El stie ca am prieten, dupa prima intalnire a spus ca nu vrea sa ne mai vedem deoarece am prieten si el inca se mai gandeste la fosta prietena. dar se pare ca tot a mai vrut sa iesim. Totul a fost ok. ma suna vorbeam pana cand intr-o seara s-a suparat pe mine pentru ca nu am putut sa ies afara. Eu i-am spus ca daca ar fi fost iubitul meu faceam tot posibilul sa ies… Si s-a suparat. mi-a zis sa raman cu prietenul meu… dar ca vrea sa mai vorbim sa iesim ca simpli prieteni. A doua zi nu l-am cautat. dar m-a cautat el. am iesit am stat de vorba si eu l-am intrebat : daca nu as avea prieten crezi ca ar putea sa fie ceva intre noi? El: " Nu stiu ce sa zic. nu cred. si daca o sa fim poate ca nu o sa te iubesc!’… Daca o sa iesi cu altcineva cand o sa fii si cu mine? Eu i-am spus ca atata timp cat ne intelegem si se comporta frumos cu mine nu am motive sa ii fac asta. Nu a mai spus nimic. A schimbat subiectul. dar dupa cateva minute a inceput sa imi arate poze cu prieteni de’ai lui si eu suparata l-am intrebat. de ce imi arati? el: Dupa ce ti-am zis eu mai devreme poate ca vrei sa cunosti pe altcineva. Eu i-am spus ca nu. Putin mai tarziu mi-a cerut sa il ajut cu ceva, asta am si facut. Mai in gluma mai in serios i-am spus ca nici macarr un pupic pe obraz nu imi ofera in schimb. el: doar pe obraz pot … ai prieten!
Poate v-am plictisit cu povestea mea. dar chiar nu stiu ce sa inteleg. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Aly07 a răspuns:

Pai, sa inteleg ca tu ai inceput sa iesi cu baiatu' asta pentru ca prietenul tau se purta urat cu tine. Daca nu e asa si ai iesit cu el dintr-un motiv subiectiv... nu e prea frumos din partea ta. Deci... daca ai iesit cu el pentru. ca celalalt se purta urat trebuia mai intai sa te desparti de prieten pentru ca asa e corect, ma rog nu cred ca mai are rost sa-ti fac morala acum. Deci daca simti ca-l iubesti pe cel nou, despartate de cel vechi si spune-i apoi lui Sandel(adica cel nou, scuze ca i-am spus asa, dar nu am vrut sa ma repet). Vezi cum reactioneaza, fa-l intr-un fel sa inteleaga ca pentru el ai facut asta(nu-i spune direct). Mie mi se pare ca Sandel de abia asteapta sa te desparti de Mirel(cel vechi), pentru ca forteaza lucrurile putin.
Scuzele mele pentru porecle. Bafta happy

5 răspunsuri:
| MariaLOL a răspuns:

E destul de ciudat comportamentul tipului dar din simplul fapt ca'' se supara pe tine daca nu poti sa iesi prin parc cu el'' si ca voia sa te pupe pe obraz sunt semne ca te.ar placea.

| Annesss explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri!
Aly07 : am iesit cu "Sandel" cum i-ai spus tu, pentru ca relatia nu prea mai merge cu celalt si mi-a facut o faza destul de urata. Sper sa fie totul bine... Chiar m-ai facut sa zambesc happy :*

| Aly07 a răspuns (pentru Annesss):

Ok,deci a fost un fel de razbunare. Data viitoare cand esti cu un baiat si nu-l mai iubesti, sfatul meu este sa te desparti de el(asa e cel mai corect, pentru amandoi). Ma bucur pentru zambet. Bafta! happy

| Annesss explică (pentru Aly07):

Se pare ca nu o sa fie nimic niciodata intre mine si baiatul cel nou. Mi-a spus ca nu poate sa ma creada ca nu o sa ii fac la fel. I-am explicat dar degeaba. O sa il las in pace. Asta e. Alegerea lui.happy

| Aly07 a răspuns (pentru Annesss):

Imi pare rau. Dar sper sa inveti din experienta asta si sa nu mai iesi cu baieti decat daca te desparti de actualul(presupun ca asta il deranjeaza).P.S.Si pe mine m-ar deranja tongue. Totusi, daca nu ti-a dat inima inapoi, mai incearca. Bafta happy