| qweer a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru si cat mai repede sad La scoala la noi se fac mai mereu momente artistice, cu orice ocazie laughing, in special DANSURI. Eu nu sunt buna la dans sad Adica nu sunt buna buna ca asa mai stiu si eu sa dansez. Oricat de buna as fi eu vreau MAI buna... stiu sa dansez mai mult dans din asta modern dar nu chiar asa de bine dar la noi in clasa [fetele] danseaza mai mult din fund sad eu nu prea pot... Ele sunt invatate de mici sa danseze asa, una ca este de etnie roma si are dansu asta din sange sa spunem asa alta k de cand era mica asculta muzica si dansa dar eu daca m`am apucat abia anul` trecut de dans sad as vrea daca ma puteti ajuta ceva : sfat, video, link orice care sa ma ajute sa imi imbunatatesc technica de dans sad va dau si rasplata Oriceee Fundita, voturi [mai multe voturi nu doar la intrebarea mea ] si poate va ajut si cu alte funditewinking App Nu vreau sa le cer lor ajutorul este stanjenitoooor sad Si am incercat asta dar,,,, fara rezultate sad Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| skrtelmrs a răspuns:

Sunt baiat si nici eu nu prea dansez. unii spun ca nu stiu..insa eu vreau.
se pare ca intre mine si tine se afla o situatie paradoxala..parerea mea este sa te duci la cursuri de dans pentru ca de pe net/video nu prea rezolvi nimic...adica da prea putin randamentwinking
sau incearca sa convingi o fata sa te invete sa dansezi bine bine.
sper ca te-am ajutat cu ceva :d

| UatDaFacx3 a răspuns:

`-Uite, cand e vorba de dans nu iti trebuie neaparat niste miscari anume, oameni cand danseaza prin cluburi sau pe undeva, danseaza cum pot ei, cum li se pare lor k e mai distractiv..Cand dansezi nu trebuie neaparat sa ai o coregrafie, eu zic sa dansezi cum stii, sa faci totul cat mai spontan, vei invatata cu timpul, si ai sa vezi ca dansand asa cum vrei tu, vei ajunge foarte buna la asta..Cand dansezi gasesteti propriile miscari atunci, doar la concursuri sau spectacole e nevoie de coregrafie.Fa cum te simti tu mai bine..Si daca chiar vrei ajutor, roaga o prietena sa vina pe la tine si puneti melodii pe youtube si dansati impreuna, te mai ajuta si ea invatandute niste miscari noi, si va mai si distrati.
Sper ca am fost de ajutor cu romanu meu laughing)