| JasminNoir a întrebat:

Am nevoie de cateva pareri.
Traiesc intr-un oras relativ mic, in care toti ne cunoastem intre noi si vestile se raspandesc repede. Am iesit sambata trecuta in oras si s-a intamplat sa ajung intr-o situatie putin compromitatoare, dar care nu a fost ce a parut a fi, si acum se aud prin oras tot felul de barfe fondate pe niste chestii neadevarate, si incep sa ma simt pusa sub lupa si judecata. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa demonstezi contrariul doar printr-un comportament adecvat, adoptat. Este singurul mod eficient deoarece de multe ori se considera ca "cel care se scuza de fapt se acuza involuntar" Procedand astfel le vei inchide gura tuturor "clevetitorilor". Bafta si succes!

| mihai69 a răspuns:

Să îți vezi de viață ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Week-end-ul ăsta se va întâmpla cu siguranță altceva care le va ocupa timpul bârfitorilor și vor uita de tine.

| GreenVoid a răspuns:

Te simti pusa sub lupta si judecata doar pentru ca oameni plictisiti si barfitori isi ocupa timpul inutil vorbind de tine? Sub judecata sa te simti pusa de tine insuti cand te vei simti vinovata nu de oameni de care nu te intereseaza.