| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am nevoie de mare ajutor! deci am o colega la scoala super-rea (ca sa nu spun altfel). Faza e ca noi am fost "cele mai bune prietene". Ipocrita m-a folosit cat a avut nevioe de mine (ba chiar i-am facut un proiect la engleza pa care a luat 10 pe tot meritul meu P. S. ce proasta am fost, nici macar n-a vrut sa recunoasca ca i-am facut eu tot proiectul si ne-am si luat la certa)apoi dupa ce m-a secat s-a dus la alta fata (prietena cu mine)care se lasa pacalita chiar mai rau decat m-am lasat eu.Creatura acea este al naibii de manipulatoare si mincinoasa si de aceea o place toata lumea (ma rog, la mine in clasa toti sunt manipulatorii si micinosi [am auzit o data de ex cum o fata de la mine din clasa o barfea pe cea mai buna prietena a ei sa o fi auzit cum o facea]asa ca nu e de mirare de ce o plac toti ca proverbul ala c'in s'aseamana s'aduna). Mai are si ca iubit unu care este un prost si jumatate si se poarta exact ca un copil de 3 ani (credeti-ma sunt in tema am un frate mai mic) si care ma face in toate felurile si a intors mai mult de jumatate din clasa impotriva mea (serios, a facut chiar si un fanclub impotriva mea in care e aproape toata clasa.si eu nu le-am facut lor niciodata nimic, JUR!). Ar fi trebuit sa o ascult pe mama cand mi-a zis ca nu imi e prietena adevarata cand s-a inhaitat cu ala(ce pot sa zic, se merita unul pe altul). Stie ce nesimntit e si cate a facut.Ba mai mult la fizica sunt fortata sa stau cu ei doi la aceeasi banca si mi se face greata cand ii vad cum flirteaza unul cu altul. P. S. fata de care vorbesc e o fitoasa s-o vedeti cum isi da aere(de ex azi s-a dat cu capul pe spate langa iubitu-su si a facu Ohhhh in timp ce isi facea vant cu o foaie sau o data cum am lovit-o din greseala putin incepe sa planga si toti vin la ea si o pupa in bot si ea le zice ca am facut-o intentionat si toti incep sa tipe la mine ca am ranit printesa cand ea o data a sarit pe mine si am cazut de n-am mai putut iar ce e cel mai rau e ca am cazut peste doamn de mate.Si cine a venit la mine sa ma intrebe daca sunt bine?! Daca o sa mi se poata repara ochelarii?! cri...cri...iar ea a zis imediat k nu e vina ei si va spun asta ca sa nu credeti ca exagerez). A facut chiar si un pariu cu iubitul ei ca sa nu mai vorbeasca cu mine o luna.Acum cateva zile si-a luat un telefon nou si nici nu m-a last sa-l ating(trebuie sa mantionez ca imadiat ce am venit la scoala cu un mobil nou mi l-a smuls din mana )Azi ce m-a enervat cel mai tare a fost k noua ei cea mai buna prietena a luat un 5 la franca si plangea k nu o sa ii iasa media si eu am consolat-o si i-am zis ca o fata de la noi (de care v-am zis mai sus ca-si barfea prietena in ultimul hal)a luat 5 la un test si a iesit cu media 10 (lucru pe care il stiam de la ipocrita si e sigur). Ei bine acest lucru a ajuns la urechile fetei cu media 10 la franca(premianta a 2-a sau a3a)care a negat tot. i-am zis ca ipocrita m-a aprobat si k de la ea stiu(lucru perfect adevarat)iar ipocrita a sarit ca arsa si m-a facut mincinoasa si nesimntita cu ma face mereu. Apoi in urm pauza am vazut-o cum se duce la fata cu media 10 si-i zice ca nu e adevarat, k nu ea mi-a zis, ca sa nu ma asculte k sunt doar o mincinosa.Si nu numai cu ea, ci cu toti colegii de clasa, iar acum, la sfarsitul zilei toti ma urasc (si, din nou, nu exagerez)Sper k va imaginati cum ma simt. Poate k mi-ar fi mai usor daca as fi a8a si sa stiu ca scap la anul de toti colegii astia, da mai am de stat inca 4 ani cu ei(daca punem la soclteala si anul asta). Vreau sa ma razbun.De-a binelea.As recurge si la metode mai neortodoxe.Si va rog din tot sufletul fara raspunsuri gen razbunarea e mama prostului sau ignor-o.Sau raspunsuri crestine ca sa-ti iubesti vrajmasul fiindaca sunt cam ateista. Dar totusi nu imposibile cum ar fi "fa o potiune de uratie ca s-o faci o broasca raioasa. Dar nici cu crime (o stiu deja paia perfecta "o infasor intr-un cofor si o gadil la picioare pana se ineaca cu propia saliva)
Va implor! Nu vreau sa ma mai improaste cu venin vipera aceea in fiecare zi! vreau asa de mult sa o distrug! nu mi-e frica sa fac nimic atat timp cat nu are consecinte(probabil nu mi-ar fi frica nici s-o omor daca n-as sti ca as fi prinsa si data foarte frobabil la Femei Criminal-apropo care e foarte super)
Ma-ti ajuta f.f.mult daca ati raspunde.
Fundita

Răspuns Câştigător
| BloodLine a răspuns:

Of ce n-as da sa fiu in locul tau...viata mea e prea plictisitoare, poate facem schimb? (glumesc). Oricum fii atenta, invata de la ele, observa-le caracterul si de ce sunt in stare. E cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci. Pentru ca mai tarziu vei da de o groaza de persoane de genu si vei sti sa nu te imprietensti cu ele. Faptul ca toata clasa o asculta pe "ipocrita" aia inseamna ca si ei sunt la fel de incuiati la minte, desi nu cred ca macar unul nu e mai rasarit. Si serios n-are rost sa le faci ceva, roata oricum se va intoarce, ar trebui sa-ti para rau pentru ele si pentru felul mizerabil in care isi duc viata. Unul dintre cele mai folositoare lucruri pe care scoala te invata e cum sa dai piept cu toate persoanele ca ea si ca restul desteptilor care nu vad dincolo de prefacatoria ei.
Poate o ademenesti pe acoperis si o arunci de-acolo, spui ca a fost un accident laughing, vezi tu. De acum alegeti mai bine companiawinking.
Bafta cu ipocrita!

2 răspunsuri:
| magura1 a răspuns:

Eu iti voi ura multa bafta in urmatorii 3/4 ani si stiu prin ce treci ca ceva de genu am patit si eu! Eu am rezolvat treaba prin indiferenta si cateva vorbe dar bine persoanle cu care am avut probleme nu erau chiar ca si cele cu care te confruti tu...

| PrincessLilith a răspuns (pentru magura1):

Multumesc mult la amandoi!