| Nextone a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi foarte mult sad. Deci sper sa aveti rabdare sa cititi, as fi foarte recunoscatoare.Sunt cu un baiat de aproape 3 ani, in fine am trecut prin multe si aici ma refer ca i-am acceptat multe minciuni.Sambata seara a iesit cu baietii, la inceput mi-a zis ca iasa la o tura, tura respectiva a durat vreo 4 ore sau poate mai mult nu stiu...il sun dupa 4 ore nu imi raspunde...ma suna el dupa 15 min si imi zice ca telefonul i-a cazut in masina unui prieten, nici macar nu mi-a zis unde a fost cu toate ca l-am intrebat de vreo 3 ori. Ok am trecut peste Dumnica ma suna imi zice ca este acasa astepta sa inceapa meciul, peste 5 min ma suna o prietena ca l-a vazut in masina unui prieten, il sun sa vad unde este si imi zice ca l-au mintit baietii ca sunt eu pe banca cu fata respectiva care m-a sunat si a vrut sa vina sa vada daca sunt eu.In primul rand nu avea cand in 5 min sa ajung dintr-un loc in altul si in al doilea rand eu ii spusesem cu cateva minute inainte ca sunt in casa deci nu avea incredere in mine. Dupa ce mi-a zis chestiile astea am inceput sa plang si i-am inchis telefonul. M-a mai sunat de vreo 2 ori dupa care a sunat-o pe mama iar mama vazand ca plang nu a vrut sa ma lase sa vorbesc cu el, oricum nu vroiam.
De atunci nu ma mai sunat azi toata ziua...nici eu nu o sa il caut evident.
Nu stiu ce sa fac ii simt lipsa dar sunt dezamagita ca nu ma cauta si m-a lasat plangand preferand sa ramana cu prietenii lui.Eu nu i-am interzis sa iasa cu ei doar eram suparata de fiecare daca cand iesea undeva deoarece cu mine nu mergea nicaieri, stateam doar in casa.Cand ii propuneam sa iesim undeva refuza.
Nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred? Ce ma sfatuiti? Sa il sun eu sau sa stau sa vad ce face el? Sa ii raspund la telefon daca ma suna?
Multumesc mult!

10 răspunsuri:
| mary4567 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa astepti sa te sune iar apoi sa ii zici sa isi schimbe comportamentul pentru ca nu mai puteti continua asa.Daca promite ca nu mai face asa e mai bine sa nu il crezi. Asteapta cateva zile si vezi cum se manifesta iar daca nu va avea loc nici o schimbare, dai papucii fara sa te gandesti prea mult. Fii foarte atenta la reactiile pe care le are cand ii zici ce nu iti convine : e posibil ca reactia lui sa fie cam necontrolata. Daca va fi asa, e mai bine sa ii dai papucii fara sa te gandesti prea mult. Daca nu te merita asta e. Nu se termina viata cu unul. El ar trebui sa te scoata la plimbare, sa te sune mai des, sa fie mai tandru pentru ca esti iubita lui. Succes si sper ca ti-am fost de ajutor. funda?

| mary4567 a răspuns:

Buna, am citit povestea ta si am fost foarte atenta la detalii.Eu cred ca ar fi mai bine sa astepti sa te sune iar apoi sa ii zici sa isi schimbe comportamentul pentru ca nu mai puteti continua asa.Daca promite ca nu mai face asa e mai bine sa nu il crezi. Asteapta cateva zile si vezi cum se manifesta iar daca nu va avea loc nici o schimbare, dai papucii fara sa te gandesti prea mult. Fii foarte atenta la reactiile pe care le are cand ii zici ce nu iti convine : e posibil ca reactia lui sa fie cam necontrolata. Daca va fi asa, e mai bine sa ii dai papucii fara sa te gandesti prea mult. Daca nu te merita asta e. Nu se termina viata cu unul. El ar trebui sa te scoata la plimbare, sa te sune mai des, sa fie mai tandru pentru ca esti iubita lui. Succes si sper ca ti-am fost de ajutor. funda?

| Razvan94 a răspuns:

Tu esti papusa lui, din cate ai zis te manipula cum vroia el. Cred ca obtinea cam tot ce vroia de la tine. Eu zic sa-l bagi in pi*** masii ca nu merita un om ca el o persoana ca tine.

| wolfy911 a răspuns:

Bai,sincer eu mi-as baga picioru'.mi se pare evident ca te inseala, dar nah treaba ta, daca vrei sa ii raspunzi la telefon fi sigura ca o sa se poarte in continuare la fel. dupa parerea mea eu as merge inainte si as uita de fraier, parerea mea.

| crina_1119 a răspuns:

Sunt de comun acord cu andreea...ar trebui sa ii explici ceea ce te supara, daca chiar ii pasa de tine si te iubeste se va schimba...sau va incerca sa schimbe cevabig grin

| Margot a răspuns:

Parerea mea, lasa-l sa te caute. respectiv in cazul tau sa sune.In niciun caz nu suna tu, in felul asta vezi daca ii pasa sau nu.
Insa totusi atunci cand o va face incearca sa porti o discutie cu el, spune-i ca te deranjeaza faptul ca nu iesiti impreuna, explica-i ca intr-o relatie ai nevoie si tu de ceva atentie. Iar daca va intelege si se va schimba, ok. Dar daca nu, atunci pune piciorul in prag si gandeste-te la ceea ce vrei tu, si cum iti e mai bine cu adevarat.
Zic asta pentru ca am vazut ca de 3 ani sunteti impreuna.e ceva timp si zic sa nu dai cu piciorul asa, doar dintr-un conflict. Sper sa remediezi treaba. pupici :*.

| pisiqtza16 a răspuns:

Buna.Lasa-l sa te caute daca chiar tine la u. daca nu face el nici un pas inseamna ca s-a plictisit de u sau are pe altcineva.Stiu ca sunt 3 ani la mijlok dar decat sa suferi mereu dp el ca nu te iubeste mai bine te desparti de el, suferi la inceput dar cu timpul iti trece.Incearca sa-l faci sa se schimbe sh daca nu reusesti sfatul meu e cel d sus.bft.sper ca te-am ajutat

| sexyvio a răspuns:

Lasa sa faca el primul pas sa vezi ce zice, ce face nu te arunca tu prima si cu iesitul cu baietii mi se pare aberant sa nu iesi cu iubita si sa iesi cu baietii. poate se duceau in alta parte si tu nu trebuie sa stii

| Volturiprincess a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il uiti! Un baiat care minte si care acorda mai multa atentie prietenilor decat tine nu e decat un mare nesimtit care nu te merita! E alegerea ta dar tine cont si de sfatul meu.

| andreea_7662 a răspuns:

Hello.imi pare rau pentru tine.si eu am trecut prin niste faze asemanatoare.eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui ca nu mai merge asa.ori se schimba ori te lasa in pace.si atunci vezi ce zice. daca e dispus sa se schimbe inseamna ca tine la u. daca nu.ar fii cazu sa il lasi in pace si sa iti vezi de viata.stiu cum e sa fii dezamagita de faze din astea.dar crede.ma.toate trec:*