| AleXxXEA a întrebat:

Buna
Am nevoie de un raspuns urgent.
Cum pot da tastatura in limba romana?
Funda

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Nimic mai simplu!
Apasa pe butonul Start -> Control Panel -> Clock, language and region -> Region and language -> Acolo sus ai Keyboards and Languages -> apesi pe Change keyboards -> selectezi limba romana -> Apply.

3 răspunsuri:
| ady4ever a răspuns:

Unde iti scrie en la lini aiai albastra dai pe en si si bagi romanian

| Geo10 a răspuns:

Daca ai windows 7 dai la start->control panel->Regional and Language apoi dai sus la Keyboards and Languages ->change keyboards dai Add si alegi Romanian(Romania). Apoi selectezi din bara de start, langa ceas unde apare EN, setezi RO.

| MihaelaSorina a răspuns:

Depinde si de windows, eu iti spun cum este la mine.
Jos pe bara aceea albasta in dreapta este o iconita unde scrie EN aceasta vine de la ''engleza'', tu da click pe el si iti va aparea ''show the language bar'' si de aici iti vei alege limba romana sau daca este diferit dai click pe acel ''EN'' si iti va aparea deasupra scris o iconita cu ''RO'' si scris langa ea ''Romania'' si dai click pe ea. Sper ca ti-am fost de ajutor.