| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, prietenul meu cel mai bun a avut o relatie cu cea mai buna prietena a mea din pacate relatia a fost de scurta durata si prietena mea la patasit si acum prietenul meu e foarte deprimat a incercat diferite metode ca sa se impace dar in zadar si eu am incercat dar nu a esit nimic se vede ca prietena mea nu il mai iubeste mie foarte mila de el si asa ca vreau sa-l ajut cel mai bun sfat primeste funda+vot!

Răspuns Câştigător
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Pai, ieshi cu prietenul tau in oras, mai invita si alte fete, poate o sa i placa de una dintre ele.
Scoate l din casa, ca sa nu se mai gandeasca mereu la ea, spune i ca nu este ultima fata de pe planeta, si mai spune i ca mai sunt o groaza de fete in afara de ea.
Sper ca te am ajutat:*:*:*

2 răspunsuri:
| Mihaela_5801 a răspuns:

In primul rind incetati ambii sa va mai ginditi cum sa faceti ca sa se impace! cind o persoana nu mai iubeste cel mai bine e sa o lasati in pace, da stiu nu e usor am trecut prin asa ceva, dar daca ea acum il va accepta apoi le va fi mai greu la ambii, si apoi poate nu e problema ca nu il iubeste, poate daca o saptamana nu-l va avea alaturi i se va face dor si ea singura se va intoarce? Tu poti doar sai distragi atentia prietenului tau, tinel ocupat mereu, daca stii cei plea, distrativa impreuna, priviti filme mergeti in parc, sau organizati un picnik, tu il cunosti mai bine tu stii cei place! La treaba! Bafta!

| stepfania a răspuns:

Ial tu ce mai astepti.