| vladutdodo a întrebat:

Bună, am nevoie urgent de un răspuns la următoare întrebare...la vara urmează sa susțin examenul de Evaluare Nationala și îmi doresc extrem de tare sa îl progresez cu nota mare, faza este ca nu îmi găsesc motivația/ambiția necesara pentru a ma apuca de învățat ca lumea
Tot îmi spun ca mai este timp etc. dar nu mai este deloc mult...și sunt asa stresat și nu mai știu ce sa fac...îmi puteți spune va rog ce sa fac ca sa învăț mai bine la matematica și sa am motivația necesara?

1 răspuns:
| DoooarEuuu a răspuns:

Te apuci odata de invatat... ce atata motivatie inveti si gata. o rogi pe mama ta sa te asculte la lectii si mai lucreaza ceva exercitii. gandeste-te ca e importanta nota din evaluare. iar apoi dupa ce inveti poti face ce vrei tu, cat vrei tu. nu ai o saptamana rabdare sa inveti?