| marinageorgiana14 a întrebat:

.am niste colegi in clasa care tot rad de mine (isi bat joc de mine) ca sunt scunda si ma tot striga ce faci pitico si ceva de genu'...

A doua problema e ca de cand sunt mica (asa cred) am o problema la piciorul stang..ma refer ca nu e drept cum e piciorul drept si nu prea merg bn..si toti rad de mine incerc sa nu-i bag in seama dar nu pot..deoarece cand ma duc in casa incep sa plang ce pot face in privinta asta mai ales la a doua intrebare?

Răspuns Câştigător
| Yssy12 a răspuns:

Salut! happy
Pai si ce daca rad?! Nu le mai acorda atentie!
Trebuie sa mergi la un control (in legatura cu problema cu piciorul), stiu ca sunt rai copii, imi dau seama, dar lasa ca o sa aiba si ei probleme mai devreme sau mai tarziu.Nu mai plange ca asa vor rade si in continuare, nu poti plange in fiecare zi, cine te apreciaza cu adevarat nu rade de tine.Cum pot unii totusi sa rada cand vad oameni cu probleme ma depaseste, dar asta e situatia. sad
Iti doresc multa putere sa poti lupta! :*

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Multumesc pentru funda.Iti doresc o saptamana frumoasa! happy

| mona a răspuns:

Nu mai pune la suflet tot ce zic ei, ignora-i

| LiviuuuXD a răspuns:

La prima, intreaba-i daca ei sunt perfecti, la a 2 a spune-le ca daca le tragi un picior stang in mutra ti-l indrepti imediat. laughing)) macar incearca!

| AdonnAdonnis a răspuns:

Spunele ca nu conteaza cum arati laughing cu interiorul conteaza
sau potii sa le spui :
inainte sa judeci asigura-te ca esti perfect si pe orma vorbim big grin
acestereplici le folosesc si eu laughing

| Yssy12 a răspuns:

Eu sunt mai plinuta de fel si copii rad de mine. Totusi eu nu inteleg ca mai sunt 2 fete duble decat mine si alea sunt ca penele intr-o perna. O simpla fata. Gandeste-te ca am doar 3 kg in plus... Colegii sunt rai. Si eu sunt pitica si rad de mine aia pitici LOL. Toti colegii din clasa mea sunt cu 1 an mai mari decat mine. Asta ar fi logic mai ales ca trec a 6. Nu-i baga in seama. [eu nu imi ascult sfatul ca eu tot plang]