| DeliaMaria32 a întrebat:

Bună, am o dilema. Am cunoscut acum câtva timp un băiat care era la același liceu cu mine. E cu 2 ani mai mare ca mine SI acum e la facultate. In ultima perioada am primit de la el mesaje in care îmi spune că mă iubește deși nu suntem impreuna, că sunt drăguță si chestii se genul asta. Chiar nu știu ce să înțeleg, si eu îl plac însă mi-e teama de un refuz si de faptul că aș putea strica toată prietenia dintre noi.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce prietenie vorbesti?
Cred ca tu visezi, sau crezi ca esti in vreo relatie, odata ce spui tot spui mai jos "deși nu suntem impreuna"
Eu spun sa mai lasati naibii lumea virtuala, ca nu mai stiti sa faceti diferenta intre ireal si realitate.

| DeliaMaria32 explică (pentru Violleta2022):

Exista unele semne primite de la el prin care înțeleg că poate e reciproc sentimentul sau poate mă înșel eu.Nu mă cred într-o relație însă în momentul de față suntem prieteni iar daca de exemplu eu ii spun că îl plac si el nu simte același lucru consider că prietenia dintre noi v-a avea de suferit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DeliaMaria32):

Mai fata, lasa semnele, ca nu valoreaza nimic, apoi alea sunt interpretabile!
Iar prietenia asta virtuala, nu are nici o valoare, deci odata ce nu exista nimic real, nu ai de ce sa suferi. Nu mai inventa povesti acolo unde nu sunt. El zice, tu zici... nimic real, totul virtual!

| Sofer a răspuns:

Te vrea de iubita poate.