| Andreea0059 a întrebat:

Am o dilemă pe care toate fetele de la vârsta de 14-18 ani o au. Sânii și fundul. Cum pot avea sâni și fund fără a mă îngrașă și la abdomen? Am auzit foarte multe "recenzii" despre exerciții fizice, alții îmi spuneau ca pur și simplu să mă îngraș. Dacă mă îngraș, o să am un fund mișto, dar abdomenul va arăta ca naiba. Vreau să știu părerea voastră, poate chiar și niște recomandări. Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| DoctorulManhattan a răspuns:

In primul rand daca te ingrasi nu vei avea un fund,, mai misto". Da, attunci cand pui masa, o parte din grasime se aseaza si pe sani si fund, insa nu il va face mai misto, ba chiar din contra. Daca vrei sa ai un fund de ala blana poti face exercitii, cele mai simple si care dau rezultate rapid sunt genuflexiunile. Poti merge la sala si sa faci cu greutati desi la inceput e indicat fara. Important e sa faci exercitii regulat si treptat si sa mananci coespunzator (gasesti pe net liste cu alimentele necesare). Sanii in schimb nu ai cum sa ii modifici in mod natural, marimea lor depinde doar de genele pe care le-ai mostenit. Un bust mic nu inseamna insa ca esti mai putin atractiva sau ca ai o problema, sunt unii baieti/barbati carora le plac sanii mici la fel de mult, poate unora mai mult decat cei foarte mari

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Facand sport, nu vei pune grasime pe solduri si burta, dar vei putea avea un fund bombat, iar hormonal, iti vor creste sanii.