| Semnattfetitsataa a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata. O prietena de-a mea s-a sinucis acum 1 saptamana. Modul de sinucidere mi se pare putin cam ciudat :s-a strans de gat cu o esarfa pana si-a pierdut suflul! As dori mai multe detalii depre aceasta sinucidere. Ce a simtit in momentul acela? Cat timp a fost constiienta? Multumesc, anticipat!

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare un mod destul de bizar si dificil de a te sinucide si in plus, dureaza destul de mult. Atunci cand faci asta, ramai treptat fara aer, oxigenul nu mai este transportat la creier, te ia ameteala treptat, pana cand iti pierzi cunostina si organismul nu mai functioneaza. Cred ca totul dureaza in jur de 5-10 minute, aproximativ.

| positivity a răspuns:

Nu am folosit această tehnică, deci nu am de unde să știu ce-a simțit ea în acel moment sau cât timp a fost conștientă. Dar cu siguranță știu că a simțit durere.
Păcat, a te sinucide nu este o opțiune. Cu toate că atunci când te simți copleșită de durere, pare cea mai bună cale de a scăpa de tot.

| Ivanovicius a răspuns:

Intr-adevar, e o intrebare destul de ciudata. Nu pot sa-ti spun cat a fost constienta, dar nu e un mod placut de a-ti pierde viata.

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Chiar o intrebare aiurea. De ce te-ar interesa asa ceva? Doamne fereste sa incerci si tu! >.< Iti dai seama, orice mod de sinucidere doare. Extrem de tare. Si daca a folosit o esarfa, cred ca a durat ceva pana si-a pierdut cunostinta :-s

| Semnattfetitsataa explică:

Scuze, am vrut sa scriu "cunostinta "