| Darjan_Darius_1994 a întrebat:

Buna, am o intrebare: cum sta treaba cu profilul liceului, unii spun ca la real (la real vreau) sunt profilurile mate-info si bio-chimie, dar atunci nu mai inteleg cum vine treaba cu profilurile de genul electrotehnica sau mecatronica tehnologica, unde se incadreaza astea? Si mai am o dilema, cum stiu eu in orasul meu (Oradea) care sunt toate profilurile disponibile si liceele lor? Daca eu acum caut un profil sau vreau sa vad ce optiuni am, ce pot face? Nu exista o modalitate de a le vedea pe toate ca sa pot sa ma decid?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Te0CeP a răspuns:

Electrotehnica si mecatronica sunt profile de vocational. in ceea ce priveste profilele disponibile veti primi un ghid din care veti putea afla cu certitudine care sunt profilele disponibile anul acesta, din care vei alege ce vrei tu

| Darjan_Darius_1994 explică (pentru Te0CeP):

Multumesc foarte muuuult!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la real (la real vreau) sunt profilele mate-info si bio-chimie"
nope
la real sunt profilele mate-info si științe ale naturii

| Darjan_Darius_1994 explică (pentru sierra1):

Ok, nu cunosc profilul de "stiinte ale naturii" dar daca tot ai inceput ceva, raspunde la intrevarea completa.

| sierra1 a răspuns (pentru Darjan_Darius_1994):

Dacă nu (re)cunoști ceva ce EXISTĂ de ce aș mai pierde vremea cu tine?

| Darjan_Darius_1994 explică (pentru sierra1):

Nu am intrebat despre profilul de stiinte ale naturii, puteai totusi raspunde