| Ramona7 a întrebat:

am o intrebare, eu nu mi-am luat alocatia niciodata, am 15 ani si parintii mi-au tot spus ca banii raman in cont as fi vrut sa ma duc sa-i iau pentru ca s-a adunat o suma mare. problema este ca nu stiu daca acei bani mai sunt in cont, stie cineva ceva cert in aceasta privinta,

Răspuns Câştigător
| DarknessPulse a răspuns:

Buna! Vorbeste cu parintii tai despre acest lucru. Spune-le ca vrei sa iti scoti banii din cont. Asa au facut parintii mei si cu mine iar la 18 ani s-au adunat ceva bani(bineinteles ca au pus si eu cate ceva in fiecare an) si am ajuns la o suma frumusica de 1.500 euro de unde m-au ajutat sa imi iau o masina. Daca parintii tai au pus alocatia ta de cand te-ai nascut pana acum in cont ar trebui sa ai in jur de 8100 lei (adica 81 de milioane lei vechi) Sper ca te-am ajutat. happy

| Ramona7 explică (pentru DarknessPulse):

la asta ma gandeam si eu, am vorbit si cu parintii si vor merge pentru ca trebuie sa depuna o cerere, eu aveam nelamuriri pentru ca auzisem ca s-a dat o lege care spune ca daca nu iti ridici banii ti se vor confisca, sper totusi sa nu fie asa...:/

1 răspuns: