| Katty1234 a întrebat:

Am o intrebare. Nu am mai calatorit cu trenul niciodata si trebuie sa plec zilele urmatoare pana in Arad. Vin din Bucuresti. Imi este putin teama ca poate nu nimeresc gara mai ales ca o sa fie intuneric. Am vreo sansa sa ma pierd sau sa ratez gara Arad unde trebuie sa cobor? Stiu este stupida temerea mea dar daca nu am mai calatorit cu trenul...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie doar sa fii un pic atenta. Pe la 13 ani cand am inceput eu sa circul singuira cu trenul, faceam cam asa: imi scriam pe o hartie, din Mersul trenurilor, fiecare gara si ora la car trebuie sa opreasca trenul in ea. Le urmaream, asa incat stiam pe unde sunt si cate gari ma am, precum si cam la ce ora trebuie sa cobor. Nu mi s-a intamplat niciodata sa ratez gara, desi am circulat singura de sute de ori, pe rute variabile.

| darrio2007 a răspuns:

Vezi ora sosirii pe bilet si il mai intrebi pe nasul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Google maps... iti arata in timp real unde esti... si garile sunt luminate

| Lioana a răspuns:

Uita-te la ora la care trebuie sa ajunga trenul si pune-ti alarma la telefon sa sune cu un sfert de ora inainte.

| Xenow a răspuns:

Nu te teme Google maps te va salva daca ai net poti Activa GPS-ul si poti vedea in timp real unde te Afli de asmene exista si indicatii inti arata la ce ora pleca trenul ajunge exemplu 08:00-14:00

| Gabi1012005 a răspuns:

Ii poti spune unui calator sau controlorului sa te anunte cand ai ajuns la Arad. Sau daca este un calator care coboara tot la Arad cobori odata cu el. Apropo cand cobori trebuie sa te grabesti deoarece trenul nopatea nu sta mai mult de 5-6 min in gara.

| Munteanu_Narcis_1997 a răspuns:

Vezi ca pe bilet ai ora la care trebuie sa ajunga in Arad... poate avea intarzieri dar nu prea mari... timpul e aproximativ