| crybaby220 a întrebat:

Am o intrebare pentru fanii Harry Potter, cei care au cont Pottermore. Cand eram mai micuta acum vreo 3 ani sau mai mult, am facut testul si am fost repartizata in Hufflepuff, la fel si acum doi ani cand l-am refacut. Anul trecut am intrat la liceu, acum sunt a 10a si mi se pare ca m-am schimbat, dar nu in sensul rau, am devenit mult mai sociabila si pot sa spun mai draguta cu ceilalti, si in seara asta m-a apucat sa il fac din nou si am fost repartizata in Slytherin si nu ma deranjeaza deloc casa aia, ci ma deranjeaza ca nu mi se pare ca mi se potriveste deloc, plus ca abia am primit cadou un fular Hufflepuff si eram asa incantata sa il port. Da, stiu nu isi are rostul întrebarea asta, dar voiam să mă lamuresc. In ce casa sunt acum? Pe care sa o consider?

1 răspuns:
| aumih16 a răspuns:

Chiar nu conteaza! si eu am fost repartizat! la prima sortare! la astropufi hufflepuff ma rog! dar nu mi-a placut casa aia! tocmai de aceea am preferat sa fiu la viperini slytherin! am simtit ceva pentru acea casa! la cercetasi gryffindor nu ma potriveam! iar la ochi de soim ravenclaw! nici nu intra in discutie!