| CatalinaAlexandra5566 a întrebat:

Buna am o mare nelamurire
Am fost in clasa 9 si nu prea m.am dus adica doar cateva zile ma duceam sincer nu aveam placerea sa ma duc gaseam diferite scuze pentru a nu ma duce aveam 1 singura nota la o materie
De curand s au dat corigentele si un coleg a zis ca am fost si eu strigata dar eu n am fost deloc la liceu cum v am zis doar cateva zile asa
Eu vreau ss ma mut la alt liceu la ţara la matusamea cunosc foarte multe persoane in liceul ala dar mi ss spus de la persoane apropiate ca cica daca daca am ramas cu situatia neincheiata nu cred ca o sa mi dea fişa de la liceu
Va rog am nevoie de ajutor urgent ajutati-ma daca n am fost tot anul si n am dat nici corigenta inseamna ca am ramas repetenta? Si daca are asta vreo legatura adica daca ma duc la liceu si le zic ca n am fost deloc o sa le zic si eu ca se luau de mine tiganii....mrg si poate o sa mi dea voi ce credeti

2 răspunsuri:
| Blastphemy a răspuns:

Păi, dacă rămâi la mai mult de 3 materii, da, ești repetentă. Cred că poți alege să repeți clasa în alt liceu, oricum.

| doctorAnswer a răspuns:

Zic să te duci la secretariatul liceului în care vrei să te muți și să ceri o cerere de transfer. Dacă mai este posibil acest lucru (transferul s-a încheiat) cel mai probabil o să repeți clasa a 9-a în noul liceu.