| Anonim097 a întrebat:

Am o mare problema pe care aș dori să o împărtășesc cu voi!

Toți băieții se iau de mine și toți sar la bătaie. Am vorbit cu doamna dirigintă dar și cu doamna directoare și nimeni nu a încercat să rezolve problema, ba chiar tot dumnealor au sărit in capul meu dând vina pe mine.

Cine ma poate ajuta sa învăț să bat? Sunt o fire mai calmă și mai rușinoasă de felul meu iar când lovesc o persoana ma simt foarte nasol.

Fără sfaturi de genul "Ignoră-i!", pentru că i-am ignorat destul și m-am plictisit sa fiu bătaia de joc a tuturor!

Sfaturi, vă rog!

Răspuns Câştigător
| cristian200313 a răspuns:

Nu se poate învăța bătaia prin email.
Sunt sau nu la tine în oraș cluburi de arte marțiale. Mergi acolo și te vor învăța. Dar un club de box există?
Dacă toți se leagă de tine ești i persoană valoroasă pentru ei. Când vei înțelege cum să te porți cu ei, nu va fi nevoie să te bați.
Dacă nu, simplu. Când se apropie de tine să te lovească și tu să te apropii foarte tare. Atunci nu are forță în pumni. Bagă degetele în ochi lui și cu genunchiul lovește între picioare.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu în acest sens. În spatele timidității se ascunde o personalitate de o anumită valoare. De un om de nimic, nu are rost să te legi să îl hărțuiești, căci nu obții satisfacție, doar dacă ești sadic. Așa că ceea ce spun spun din motive serioase.

| Anonim097 explică (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Exact, aici ai mare dreptate!

6 răspunsuri:
| Mynameis93 a răspuns:

Cred că ar trebui să te înscrii la karate, lupte libere sau mma. Dacă nu, fă un curs de autoapărare

| cristian200313 a răspuns:

Vorbeste cu parintii taii si mama ta sau tatal tau va rezolva... Intotdeauna este bine sa ai parintii, pentru ca te protejeaza mereu, te sustine mereu, are grija de tine. Sa nu te simti rusinoasa, si fii o fata cu curaj mare, si spune-i totul mamei ta.

| Anonim097 explică (pentru cristian200313):

Am vorbit cu mama mea și a încercat să rezolve dar nimeni nu a spus nimic, mă refer că doamna director nu a făcut nimic și mna...