| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema.Sunt fata am 16 ani si e foarte jenant.De un 1 transpir foarte foarte mult la sub brat, acum cateva luni mi-am cumparat lady speed stick clinical protection si a functionat timp de o luna. nu m-ai transpiram absolut deloc. Dupa aceea am inceput sa transpir din nou mai mult intr-o parte decat in cealalta. Acum nu stiu ce sa fac! Incepem scoala iar eu am nevoie de un antiperspirant bun, daca fac putin efort sau sunt stresata imediat transpir.sa nu mai spun cand este foarte cald afara. Daca a avut cineva aceasta problema niste sfaturi. voi ce deodorant sau antiperspirant folositi?
A incercat cineva Vichy Tratament antiperspirant eficacitate 7 zile? As vrea sa mi-l cumpar dar nu stiu daca este bunhappy
Dau funtitza, multumesc

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Intr-adevar ai o mare problema si este si de lunga durata. Hiperhidroza-transpiratia excesiva, este o boala destul de grava daca nu se merge imediat la medic. Aparitia bolii se poate datora unei multitudini de factori, si la randul ei poate agrava alte functii. O cauza la tineri, poate fi stresul, consumul exagerat de sare.Asa incat nu mi se pare ceva iesit din comun faptul ca o luna a functionat si acum nu mai functioneaza(deo-ul.) In concluzie, trebuie sa mergi la medic, nu cauta un alt deodorant.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Toata lumea transpira cand incep glandele sa se dezvolte, trebuie sa te speli cu apa si sapun daca in fiecare dimineata sau macar seara si te dai cu un antiperspirant oricare ar fi el traspiratia oricum isi va face de cap in continuare, dar trebuie sa avem putina grija de igiena noastra.

| figaro a răspuns:

Salut, vezi sa nu ai stuf sub brat;
Sa nu te dai cu deodorant dupa ce ai transpirat
In unele cazuri oameni transpira din cauza lipsei vitaminei K(din care stiu eu, nu pot garanta)
Deodorantul doar "acopera" mirosul urat nu previne si transpiratia(din cate stiu)
un link care sper sa te ajute:http://www.revistafelicia.ro/......denta.html
Sper ca ti-am fost de folos.byebye

| RobertClaudiu a răspuns:

Este cel mai bun eu l-am folosit si chiar functioneaza spre mirarea mea