| anonim_4396 a întrebat:

am o mare rugaminte la voi:un raspuns sincer, care credeti ca ma poate ajuta.
prietenul meu tine foarte mult la mine.ma iubeste.sunt sigura de asta, mi-a demonstrat-o de nenumarate ori.
dar eu nu sunt deloc atasata de el, nu simt nimic in legatura cu relatia asta.am vorbit cu o prietena, ce sa fac, ce imi sugereaza. Dar ea mi-a spus ca sunt fraiera daca ma despart de el, ca nu merita.multe fete si-ar dori un asemenea baiat: e grijuliu, iubitor, sincer si atent cu mine.
dar totusi nu il mai vreau langa mine, si nu stiu cum sa ii spus lucrul asta.
am vrut sa ii spun direct, dar stiu ca va suferi prea mult, si nu imi doresc asta.
voi ce parere aveti? cum as putea sa ii dau de inteles ca vreau sa ne desparitm, fara sa il fac sa sufere (prea mult).
multumesc mult celor care ma ajuta

12 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ramai cu el, o sa te atasezi pe parcurs, sau poate este deja atasata de el si nu stii, daca te desparti de el si itu lipseste ceva, te simti rau, asta inseamna ca il iubesti fundita?

| NoCharachter a răspuns:

Asta e simplu. Fa-l pe el sa nu te mai iubeasca. Adica...sa te enervezi din orice cuvant spus de el pana ajungeti la cearta. Dupa aia, o sa va despartiti, pentru ca nici el nici tu n-o sa mai simta nimic pentru celalalt. No love :*!

| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

Sti ca multora tipi le displace o tipa "cicalitoare"?
Incearca sa-l faci tu pe el sa nu te suporte. si cikalestel vb intr-una vrute si nevrute, lucruri fara sens!
Arata-i partea ta ...mai ciudata. si scoate-ti nebunia la inaintare!

Deasemenea incearca sai faci cunostinta si cu alte fete frumoase foc!
Poate se va atasa vreuna de el sau invers. si asa scapi uh!
hee hee funda?

| Mike959 a răspuns:

Este o situatie dificila pentru ca si daca vei ramane cu el mai tarziu il vei face sa sufere si mai mult cu cat isi face iluzii, de asemenea indicat ar fi sa-i explici daca chiar nu ti-l mai doresti aproape, in cel mai frumos mod cu putinta ca tocmai pentru a nu suferi foarte mult si pentru ca iti pasa ii spui adevarul sau te mai gandesti, desi daca nu simti nimic este greu! Succes

| MoRtY a răspuns:

Mah si eu am trecut prin asta. si nu vad decat 2 optiuni :
1. Vorbeste sincer cu el si spune-i ceea ce nu simti pentru el(si poate ca te va intelege sau nu va mai vorbi niciodata cu tine)

2.Sau fa in asa fel incat EL sa vrea sa se desparta de tine(si asa probabil nu va suferi la fel de mult iar tu vei obtine ceea ce iti doresti)
MULT succes! bye big hug aaa.eu am ales 2

| DenysaLove a răspuns:

Buna:* si eu sunt in situatia ta si sincer chiar nu stiu ce sa fac eu dar mai ales sa te sfatuiesc pe tinestraight face. Eu zic sa vb incet cu el si cu calm si sa ii explici ca nu mai poate fi nimic intre voi si ai vrea sa ramaneti prieteni.

| Ayna a răspuns:

Mai intii vreau sa iti spun ca rar gasesti un prieten ca el si ai grija sa nu iti para rau.
Dar daca te-ai decis sa te desparti, oricum nu i-ai lamuri; daca are de syferit o va face.
Dar gindeste-te la acest lucru, ca daca nu te desparti de el, din cauza ca nu vreai sa suferi, o sa suferi tu.
Fiecare isi face fericirea sa, si nu cred ca merita sa te jertvesti pentru ca ti-i jale.Si in plus, mai bine o faci acum, decit mai peurma cind poate isi va face planuri de viitor si va avea mai mari sentimente fata de tine.
Poti sa ii lamuresti aceste lucruri si el ar trebui sa inteleaga.

| Ciresikaaa a răspuns:

Da dc vrei sa faci asta sad
mai rar cand afli un baiat grijuliu si iubitor crying

| яєιяα a răspuns:

Pai.si mie mi s. a intamplat astasad si sincer e foarte nasol. daca te iubeste chiar atat cat ai spus tu. o sa sufere oricum i.ai spune. Ai putea sa te detasezi de el.sa nu mai vb atat de mult cu el.sa te feresti de el.si poate o sa se desparta el de tine.nu stiu sigurstraight face eu l.am facut ca sa se desparta el de mine. a fost cam greu. dar am reusit pana la urma. Daca nici asta nu merge.atunci spune-i ca nu mai poti fii cu el, ca nu ai aceleasi sentimente cu el.si ca ar fi mai bine daca va. ti despartii. Eu asa cred ca ar trebui sa procedezi.tongue acum fa cum crezi tubig grin. funda?batting eyelashes

| AnduZy a răspuns:

Acest lucru mi s-a intamplat si mie. vorbeste-i sincer si te va intelege. Nu te gandi la tot ce e rau, poate nu se va simti asa de rau dupa ce ii spui. Dar vorbeste cu el calm. Succesbig grin

| sWeety3 a răspuns:

Spune-i cum te simti in aceaste relatie...explica-i folosind cuvinte. spune-i dar cu mare grija nul rani.
si spune-i ca daca te iubeste te va astepta cand vei simti ceva pentru el...dar poate sa te iubeasca si daca nu te asteapta.fa ce trebuie sa faci, vorbestei din inima. funda pliz si adauga-ma la prietenibig grin:X

| Alexa_2878 a răspuns:

Daca te iubeste si tu te vei desparti de el.fie ca ii spui direct fie ca ii spui cu ocolisuri tot va suferi. E bine sa aveti o discutie si sa ii explici ca nu simti nimic pentru el.Nu trebuie sa te simti vinovata, nu ai de ce, nu esti obligata sa stai langa o persoana daca nu simti nimic pentru acea persoana, chiar daca e frumos, grijuliu, sincer...cum spune prietena ta, asta nu schimba sentimentele tale. Ai grija de tine! Te-am pupat!