| kleo a întrebat:

am o mica problema.de ceva vreme visez doar anumite lucruri.sunt stresante...adica dorm foarte rau noaptea.

Răspuns Câştigător
| Wicca a răspuns:

Noptile nedormite sunt rezultatul stresului si agitatiei de peste zi. Ti-as recomanda o baie fierbinte si relaxanta si o cana calda de lapte inainte de culcare. Te poti aseza in pat mai devreme si poti citi o carte buna in timp ce-ti savurezi cana de lapte. Ai grija ca asternutul tau sa fie cat mai moale, perna cat mai bine asezata, iar plapuma/patura/pilota sa nu fie grea peste tine. Mergi la baie inainte de culcare. Incearca sa mananci maxim la ora 19:00 si te-as sfatui sa renunti la desertul bogat in alimente care contin cofeina. Nu uita sa-ti dai accesoriile jos ca nu cumva sa te intepi sau altceva si daca iti este prea cald nu renunta la patura ci schimba-ti pijamalele cu unele mai subtiri. Si cel mai important nu te mai gandi la ce s-a intamplat peste zi deoarece subconstientul nostru lucreaza si cand dormim.
Sa ai un somn usor si nopti cat mai linistite.
Succes.

1 răspuns:
| anonim_2270 a răspuns:

Nu te mai gandi la nimic, pune capul p perna:X:X sh inchide ochi:Xlove struck o sa adormi. fara nimic.:*

bafta :*!