| RalucaStefaniaMaria a întrebat:

Bună! Am o prietenă, care se culcă pe la 3 dimineața, are 12 ani, puteti sa imi spuneți ora de culcare potrivită pentru copii de 11 ani+?
P.S- Am postat o intrebare mai importantă pe categoria "Sport "

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai tarziu 22, 30. Pentru ca sunt copii in crestere.

| Invictusman a răspuns:

Salut! Eu ma culcam la 21:30 -22:00 și ma trezeam la 6 dimineața, 06:30 AM, consider ca acea ora este potrivita vârstei ei.

| RalucaStefaniaMaria explică (pentru Invictusman):

Mulțumesc! Poti te rog sa imi răspunzi la întrebarea postata pe categoria Sport?

| Invictusman a răspuns (pentru RalucaStefaniaMaria):

Ți-am răspunshappy

| Anonima163333 a răspuns:

Pai in timpul scolii ma culc pe la 10; 30, iar in vacanta pe la 12, trezindu-ma in jur de ora 9; 00...si am 14 ani
cam intre orele 10-11 in timpul scolii, iar in vacanta poti si pana pe la 12:00, daca chiar vrei!

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cred ca in jur de 22:00 - 22:30. Depinde si la ce ora se trezeste si daca face asta in timpul scolii. Unii sunt mai productivi noaptea. Desi sincer nu sunt de parere ca amica ta sta in fiecare seara, chiar si in timpul scolii, pana la 3:00 am ca sa se culce, mai ales la 12 ani.

| ajutorultauzilnicsadsadsa a răspuns:

Bun, prietena are 12 ani, are nevoie de somn, este in crestere, dar da, si a facut un program de somn prost. Ea teoretic ar trebui sa doarma 9 ore.
Cel ma odihnitor somn e cel de la 00-02 dimineata.
Ca sa-si faca alt program ar trebui ca intr-o zi sa se treazeasca la 7 dimineata. Seara sigur o sa fie obosita si o sa adoarma mult mai devreme.