| madalina_4528 a întrebat:

am o prietena, ea se depileaza pe picioare dar i-a iesit ceva bubite, iar cand da cu big'ul ii curge sange si arata naspasad ce ar putea face? vine vara si ea tot cu colantzi elaughing

2 răspunsuri:
| Choco a răspuns:

Pai sa nu se mai faca cu bigul... si pentru a`i disparea bubitele cauzate de epilare eu ii recomand sa stea la soare. si mie imi ies bubite dupa ce ma epilez si daca stau la soare imi trec... sau daca nu spune`i sa intrebe la farmacie de o crema pentru bubite din astea. este una dar nu mai stiu cum se numeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bubitele de la epilator trec in maxim 2 zile. daca are pielea umeda sau tocmai data cu crema si porii deschisi trec mai repede. Bigul nuprea e o solutie.