| Sweetybeauty a întrebat:

am o problema, am luat paduchi de la scoala si nu stiu cum sa scap de ei. m-am dat cu gaz in cap ca sa omoare paduchi dar am lindini. cum as putea sa scap de ei? Tin sa va spun ca am parul pana la umeri. dau funda celui care imi da cel mai bun raspuns.dar sa nu fie gen : "tunde-te sau rade-te in cap! " si fara batjocura. va rog happy! P.S: Scuzati categoria dar, stiu ca aceasta categorie este cea mai vizitata happy!

Răspuns Câştigător
| EaEmma a răspuns:

Http://www.scapadepaduchi.ro/

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te duci la farmacie si cumperi sampon,, paranix,, si scapi de aceasta problema

| Eu186958 a răspuns:

In cazul unei infestatii cu paduchi de cap este indicata folosirea unui sampon special sau a unei lotiuni, urmand exact instructiunile de utilizare. Cere sfatul unui farmacist asupra tipului de tratament ales.

Deoarece nici un tratament nu este eficient 100% este recomandata repetarea operatiunii dupa 7 zile. Poti efectua verificarea, folosind aceeasi metoda cu pieptenele umed la o saptamana dupa cea de-a doua aplicarea a tratamentului. [Sper ca ti-am fost de ajutor. ]

| Mufilici a răspuns:

Ca sa scapi de lindini ar trebui sa te pieptini stand cu capul in jos pe o suprafata alba ( ca sa ii poti vedea) cu un pieptane foarte des, asta ajuta din cate stiu eu, te-ar ajuta si o solutie de la farmacie, in general este un sampon si un balsam, totusi sa citesti cu atentie prospectul.
Sper ca te-am ajutat big hug