| OMEGALIN a întrebat:

Buna!
Am o problema,am un card de memorie la telefon,care de cateva zile intra greu la locul lui si cand am dat sa il scot il scoteam greu,acum nu mai pot sa il scot deloc,de la ce poate fi?
Si ce as putea face sa nu mai am aceasta problema?
Cardul de memorie e pe lateral, in exterior...

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

S-au rupt arcurile care tine carul in lacas, iar cardul s-a blocat acolo.

| OMEGALIN explică (pentru Jipa95):

Si ce pot face sa il repar? happy

| Jipa95 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Il desfaci de tot ori te duci la un service cu el daca nu te pricepi

| OMEGALIN explică (pentru Jipa95):

Am reusit pana la urma,l-am scos cu o foarfeca mica,am prins de el,si am scos, si cand am incercat sa il bag la loc iar intra greu, dupa mi-a venit in cap ca poate are ceva acolo si de aceea nu intra si am suflat putin si si-a revenit, nu mai am probleme cu el, dar multumesc oricum happy

| Jipa95 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Felicitari happy

| xLoLiCk a răspuns:

Scoate-l cu o penseta, vezi si tu pe ce parte il bagi happy

| OMEGALIN explică (pentru xLoLiCk):

Si eu cand am vazut ca intra greu am crezut ca l-am bagat gresit, am incercat si invers dar nu intra deloc
Am incercat sa il scot cu tot felul dar nu reusesc sa prind de el cu nimic, e carcasa telefonului cazuta in joc, peste el si nu mai poate iesi din cate vad la el...sau poate doar mi-se pare...

| OMEGALIN explică (pentru xLoLiCk):

L-am scos cu o foarfeca mica, si dupa mi-a venit in cap sa suflu putin ca poate are ceva acolo si acum si-a revenit, dar iti multumesc, ideea ta cu penseta m-a inspirat sa il scot asa happy