| rominaa a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Il deschid si imi apare 1)start windows repair 2)start windows normal(sau ceva de genul big grin) pe oricare dau mai merge putin pana pare scrisul acela cu start windows si ramane blocat. CE II POT FACE? (mentionez ca are instalat windows 7 ultimate).

3 răspunsuri:
| ZethOfficial a răspuns:

Pai din cauza ca windows 7 e pentru pc cu 4 Gb ram+...laptopurile sunt pentru xp
Poti sati instalezi windows xp bootabil sau incearca sa intri in cu safe mode... apesi F8 dupa ce porneste pcu si alegi din lista aia Safe mode

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start your computer.
When you see the "Please select the operating system to start" message, press the F8 key.
When the Windows Advanced Options menu appears, use the ARROW keys to select Last Known Good Configuration (your most recent settings that worked), and then press ENTER.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nextady spui prostii mari, w7 64 biti e pentru 4 gb+, dar merge și pe 3 foarte bine și pe 2 merge am văzut...
pe 3gb am w7 64b