| LostInDreams a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu samsung star:dupa ce mi-am restartat windows-ul nu imi mai pot conecta telefonul la PC, il citeste, dar in loc sa mi porneasca casuta imi apare ceva in dreapta jos unde scrie hi-speed usb device... si nu pot sa fac nimic.Am nevoie sa descarc ceva in telefon, daca m-ati putea ajuta... I-am instalat si cd ul si usb ul din nou, zice ca ar trebui sa mearga, dar nu e asastraight face

1 răspuns:
| Danny a răspuns:

Deci. De obicei apare problema asta la device-urile care au fost configurate pe o versiune mai veche de windows. De exemplu: ai un telefon/USB/MP3 player configurat pe windows 2000. Il conectezi la PC si iti da mesajul -High Speed USB-... Cel putin asa mi s-a intamplat mie.
Daca totusi vrei si vrei sa transferi ceva pe telefon du-te si cumpara un bluetooth USB si poti sa trimiti fisierele wireless. Nu recomand USB'urile mici(sunt mai scumpe, au marimea unghiei de la mana si se defecteaza mai repede). Eu folosesc un Serioux pe care am dat 20 RON si functioneaza perfect tot pe un Samsung.

Si inca ceva, ai incercat sa deschizi fereastra telefonului din My computer? (click stanga -> autoplay / open)?