| NoNeimm a întrebat:

Am o problema.Cum sa imi conving parintii sa ma lase sa plec 10 zile in Italia cu matusa mea? Ce as putea sa le zic ca sa ii conving? ..Va rog, ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai cel mai mult depinde de matusa si de increderea pe care o au parintii tai in ea.

| Xenia16 a răspuns:

Le-ai putea spune ca vei fi cuminte si ca o vei asculta, veti vorbi zilnic si o vei asculta. Spune-i matusii tale daca doreste sa vorbeasca cu ei poate ii convinge ea.

| qMiruq a răspuns:

Explica-le ca Italia este o tara foarte frumoasa, cu atractii turistice care merita vizitate. Spune-le ca vrei sa iesi si tu din tara, sa cunosti lumea pe dinafara, sa vezi cum se traieste dincolo, sa vezi obiceiuri, sa-ti dezvolti cultura generala. Spune-le ca vrei sa te distrezi vara asta si plecarea ta va fi o noua experienta din care vei avea ceva de invatat. Spune-le ca iti vor face un bine daca te vor lasa. Multa bafta! kiss

| RobY99Monster a răspuns:

Incearca sa-ti convingi parinti ca nu in fiecare zi mergi in Italia sa te distrezi(sau ce-o sa faci), si explica-le ca poate nu o sa mai ai sansa sa pleci si atunci vezi si dezamagita de ei ca nu te-au lasat cand ai avut ocazai, si ai sa vazi ca o sa zica ca se mai gandesc iar apoi vor accepta, iti vezi face bagajele si veizi pleaca.Cel putin eu asa sper pentru tine.MUlt succes!

| alinaalina95 a răspuns:

Daca mai e ceva timp pana trebuie sa pleci incearca sa te comporti frumos cu ei si sa le demonstrezi cu fiecare ocazie ca esti responsabila si te poti descurca fara ei. Daca totusi nu te lasa nu reactiona urat ..ca sa le arati ca esti matura si poate pana data viitoare vor vedea ca ai mai crescut. Sper ca ti-am fost de folos:*