| AdelaAde7 a întrebat:

am o problema... de cand am luat vacanta nu dorm toata noaptea pana la 6-7 dimineata apoi ma pun la somn si ma trezesc la 16-18 e oribil! Nu mai prea am pofta de mancare si am slabit iar m-am chinuit in timpul in care eram la scoala sa ma ingras si am reusit insa acum am slabit iar si nu imi place cum arat. Inca ma simt obosita cu cat dorm mai mult cu atat sunt mai obosia nu am chef sa fac absolut nimic imi vine doar sa dorm. Mi-am facut acest program si din cauza nenorocitului ala de film Evil Dead din cauza caruia nu am dormit vreo 3 nopti si asa a inceput programul meu oribil care ma face sa ma simt de 70 de ani. Cum pot sa imi revin la normal? si cum pot sa imi readuc pofta de mancare? Multumesc foarte mult!

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ia vitamine, trezeste-te dimineata, si fa ceva care te oboseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,in primul rand, daca esti activa de-a lungul zilei-facand sport de exemplu-iti consumi energia si vei putea adormi mai repede.De asemenea, pune-ti ceasul sa sune mai dimineata, cam la 9-10 si incearca sa te ridici din pat ca sa nu adormi la loc. Poti sa ceri ajutorul parintilor sau fratilor sa se asigure ca nu adormi din nou.In legatura cu pofta de mancare, chiar daca nu ai pofta sa mananci ceva poti incerca macar sa te fortezi sa mananci un pic, chiar daca putin, sau sa mananci ce iti place numai.

| Voidwithin a răspuns:

Incearca sa practici un sport, ai prea mult timp liber si de aia iti permiti sa pierzi timpul asa.

| Voidwithin a răspuns (pentru Voidwithin):

Apropo filmu ala e bun? adica se merita vazut e horror?

| AdelaAde7 explică (pentru Voidwithin):

Da laughing e foarte horror... uita-te la trailer Evil Dead 2013.

| Voidwithin a răspuns (pentru AdelaAde7):

Ms o sa il iau si eu.

| DextroCs a răspuns:

Poi da-l in... de film. Punete in pat pe la 21:30, mai stai la TV pana la 22:00 apoi inchide TV si culca-te.