| Ezic a întrebat:

Buna, am o problema de ceva vreme ma tot gandesc la moarte si cum trece viata si imi da o stare de teama. Sunt tanar inca am 15 ani dar tot ma gandesc la viitor si cum voi ajunge batran si voi muri si voi lasa totul. Stiu mai e mult pana o sa mor dar nu pot sa imi scot asta din minte

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Cu totii cred ca ne-am gandit sau ne gandim la asta cateodatalaughing
lipsa de ocupatie in mare parte a timpului si lipsa altor teluri.
Ia pune tu mana si gandeste-te la ce cariera vei avea, de exemplu, si concenteaza-ti toata energia catre asta...si uiti de moarte. E cert,cu totii ne ducem. Dar,din moment ce suntem aici si nu putem schimba asta,mai bine ne bucuram de viata, cu bune, cu rele, sigur avem un scop, imposibil sa fim doar asa...umbra pamantului.
Deci,canalizeaza-ti si tu gandurile catre ceea ce trebuie sa implinesti in viata,ce iti doresti tu sa faci aici, si lasa moartea, care e inevitabila!
Oricum, zadarnice-s intrebarile, nimeni nu s-a intors de dincolo sa ne zica ce si cum concret: D

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bun venit în rândul oamenilor!
Așa este, o certitudine unică!
Soluția, bucură-te de viață. până o ai!

| Andreeush a răspuns:

Ești tânăr, nu ar trebui să ai astfel de gânduri.

| sadrian46 a răspuns (pentru Andreeush):

Ce înseamnă, nu ar trebui, când el le are?

| Andreeush a răspuns (pentru sadrian46):

Nu ar trebui să se gândească la moarte, să trăiască cu astfel de ganduri.

| melodrama a răspuns:

Ne nastem, traim si murim.