| Pantea_Mara_1996 a întrebat:

Am o problema in legatura cu un baiat. El ma considera cea mai buna prietena a lui si ne intelegem super. Numai ca incepand sa stam asa mult impreuna a inceput sa-mi placa de el si el a spus ca lui ii place de cea mai buna prietena a mea. Eu nu i-am recunoscut ca-l plac dar am impresia ca si el ma place macar upic pe mine. Chiar nu stiu ce sa fac deoarece cea mai buna prietena a mea a recunoscut ca si ea il place dar nu ar fii cu el...Sunt intr-o situatie foarte foarte naspa si HABAR N-AM ce sa fac. Astept raspunsuri de la voi si mersi :*

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Niciodată nu cred că va exista prietenie fără implicații sentimentale între un băiat și o fată. E nașpa situația pentru că sunt convinsă cp nu ai vrea s-o pierzi nici pe prietena ta și nici pe el. Încearcă totuși mai intâi să te sfătuiești cu ea și să vezi ce sfat îți va da, iar apoi mărturisește-i lui ce simți pentru el. E posibil ca el să nu-și fi dat seama că il placi și de aceea ți-a spus că o place pe ea. Îți dau un sfat, poate o să îl iei ăn considerare sau o să îți folosească: fă intotdeauna în așa fel încât să îți fie ție bine mai întâi și dupa aia celorlalți. Aici mă refer ăn relațiile de prietenie care in ochii mei marea majoritate sunt doar niște interese bine ascunse sau prefăcătorii.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu prea ai ce face momentan doar sa speri ca intr-o zi acest baiat iti va apartine

| Voidwithin a răspuns:

Intreaba-l dar fa-o undeva unde sunteti singuri in caz ca esti la scoala si ai colegi prosti... Daca nu asta e

| Adde29 a răspuns:

Buna!
La mine e invers, am un prieten si a inceput sa-i placa de mine, si eu vreau sa fiu cu el... sincer mai bine renunta la ideea asta.Adica incearca sa-l uiti. Daca nu spune-i: Sti, te cam plac happy! Si vezi reactia lui.
Sper ca te-am ajutat happy!

| iadrian90 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te sfatuiesti cu prietena ta si sa ii spune-ti amandoua ce ganditi. Asta ar fi solutia la problema ta. Depinde acum daca tu simti ceva mai puternic pentru el si daca esti hotarata sa incepi usor usor o relatie ( bineinteles daca si el este de`acord pentru ca nu poti sa il obligi ). Eu sunt baiat si pot spune ca noi baietii uneori ne simtim in centrul atentiei cand suntem langa fete. Pot spune ca uneori doar dam impresia ce ne plac anumite persoane, dar de fapt doare ne face mare placere sa stam de vorba cu ele pentru ca voi fetele aveti chesti asta de "a asculta" ce avem noi de spus...