| Alinaqueen a întrebat:

Buna, am o problema in mai putin de o luna mam ingrasta cu 5 kg foarte brusc, si pe exteriorul corpului serios nu sunt schimbari! am 12 ani si pe inaltime in acest timp nu am crescut! Ce a putut fi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un lucru este clar si verificat stiintific: nu te ingrasi deloc daca nu mananci, deci, ai mancat foarte mult si de aceea ai luat in greutate 5 kg

Vrei sa slabesti?
Atunci evita sa mai mananci: paine, dulciuri, fast food si sucuri.

| anamariarot a răspuns:

Corpul nostru acumuleaza kg cand ii dam mai mult decat consuma el de fapt. Evita sa mananci la ore tarzii, la fiecare masa include si o salata, pentru ca usureaza digestia, nu manca multe dulciuri si fa sport. O sa vezi schimbarea imediat.
In cazul in care in ultima luna programul tau nu s-a schimbat in niciun fel (de la alimentatie pana la activitatile zilnice), spune-i mamei tale sa mergeti la un endocrinolog