| con12ro a întrebat:

am o problema la scoala cu un baiat.faza e ca eu sunt putin mai grasut si in fiecare ora incepe sa rada pe seama mea in timpul orei si face glume lgate de mine,el e foarte foarte slab,ce sa fac? adica,cum sa ii inchid gura? fara raspunsuri de batjocora, please! funda. daca puteti si replici.

Răspuns Câştigător
| Tess a răspuns:

Ciao. Este absolut teribil ceea ce face. În alte ţări este pedepsit prin lege. Nu ştiu cum ai putea să-i închizi gura. În general aceste persoane nu au "suflet". Sunt frustraţi şi găsesc plăcere/pace în a lua pe alţii în râs. În locul tău mi-aş vedea de ale mele. Evident, nu este uşor.
Sau ai putea să-i zici: "Dacă vine o rafală de vânt te ia pe sus, eu cel, puţin, asta nu risc". dar ar putea găsi o replică şi nu se va termina nicicând. Zâmbeşte-i ori de câte ori îţi zice ceva. Fă-l să creadă că "nu te atinge" că nu-ţi pasă. De obicei ăştia se comportă din ce în ce mai rău când văd că vorbele rănesc, far rău. Dacă râzi sau eşti indiferent se lasă păgubaşi. Nu găsesc "fun" în asta.
Sau încearcă să vorbeşti cu el de la persoană la persoană. Fără să insulţi şi fără nervi. Poate cine ştie... până la urmă are suflet.
Curaj.

4 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Ai mai multa incredere de sine, probabil ti se adreseaza cu "Chewbacca" sau alte apelative, daca nu te deranja, si iti era indiferent atunci pur si simplu il ignorai, foarte slab zici? Pui de avicola, nu te mai umfla atat ca ramai fara penewinking. Daca esti tare in gura continui tu.

| Azµre a răspuns:

Ignoră-l sau trage-l de-o parte și discută cu el civilizat și spune-i că tu nu i-ai făcut nimic niciodată și nu meriți să fii tratată așa.

| mariukka a răspuns:

Daca ai putere dai una big grin glum)ignora-l fii indiferent te va lasa in pace iti garantez

| m00n a răspuns:

Fa si tu glume cu slabilaughing sau cel mai bine e sa nu reactionezi, pentru ca mai rau o sa fie