| victor01 a întrebat:

BUNA! am o problema majora! si anume: timiditatea. Nu stiu cum sa scap de asta, aproape tot timpul cand vorbesc cu cineva ma inrosesc, imi tremura vocea, simt ca ma sufoc, raman fara cuvinte. in afara de parintii mei nu pot sa vorbesc aproape cu nimeni fara sa patesc ce v-am spus mai sus sad HEPL ME!
Un raspuns de ce patesc asa?
O metoda sa scap de asta?
FUNDA cel mai folositor raspuns!

4 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, asta nu se poate rezolva cu una cu doua. Incearca sa te gandesti ca persoana cu care vorbesti e in chiloti sau sta pe WC, asta chiar merge, mai ales cand trebuie sa vorbesti in fata unei multimi. Asa nu o sa te mai inrosesti. Poti incerca sa te apropii de cineva bun si de incredere, care e foarte indraznet si sa te influenteze si pe tine in acest fel, sa fii mai indrazneata.

| DoarImpreuna a răspuns:

Pai mai Victor prima data cunoaste-te pe tine insuti, află de ce esti in stare si acceptă-te așa cum te-a făcut Dumnezeu apoi termina cu teama că aia te zapacește. Si ce dacă pățești așa? E o perioada, va trece nu e drama secolului în plus ai un avantajwinking fetelor la plac timizii.

Hai nu te mai consuma, traieste și gata dar traieste curat, original și fără lucruri sau acțiuni care să le regreți.

| sweettkarina97 a răspuns:

Stiu cum e.mereu cand vreau sa spun ceva o patesc dar trebuie sa ai incredere in tine.stiu ca e greu da poti sa iti faci prieteni desigur sa fie si de incredere ca sa te ajute si parintii tai te pot ajuta dar si tu trebuie sa faci un pas inainte. sper ca te-am ajutat. BAFTA!

| YncubiSS a răspuns:

E ceva normal sa fi timid, dar cum ai spus tu sa nu poti vb cu nimeni, adica si eu sunt timid nu vb cu nimeni, raspund daca sunt intrebat atata tot tongue.
De ce patesti asa? pentru ca asa esti tuhee hee.
Sa scapi : iesi mai mult din casa si incearca sa iti faci prieteni, fete de preferabil, o sa iti fie mai usor.
Succes.