| Sunt unicat a întrebat:

Am o problema serioasa, sa stiti imi este foarte geru cand stiu ca o scriu cu lacrimi in ochi.Am nevoie de sfaturi bune si sincere, Stau si locuiesc cu iubitul meu de 2 ani si aproape 4 luni, Ne intelegem bine foarte bine, doar ca in trecut el m-a inselat cu fosta lui iubita, asta s-a intamplat acum jumatate de an si ceva, l-am iertat fiindca il iubesc enorm de mult si el tine la mine asa spune doar ca imi e greu sa mai am incredere totala in el, si stiu ca intr-o relatie increderea este cea mai importanta, el a fost primul meu iubit cu el am facut lucruri minunate. Vreau sa spun ca ieri a fost discoteca si era si fosta lui prietena asa zisa de mai sus, si mi s-a parut ca se uita dupa ea fata aia avand iubit era cu el, si mi s-a parut ca se uita insistent, si m-am intristat si acum ma simt super naspa blestem ziua in care ne-am cunoscut si in care mi-a aparut in cale nu stiu ce sa ma fac fetele va rog sfaturi cat mai bune, nu il pot parasi deloc ca locuim si impreuna el are 19 ani si eu 17.il iubesc enorm nu imi vad viata fara el, si el ma iubeste si aseara mi-a promis ca nu s-a uitat deloc la ea, ca nu mai simte nimic pentru ea dar nu stiu ce sa cred mai ales ca imi e frica sa nu ma mai insele inc-o data cu fata aia ca ma jur ca ii omor pe amandoi. ma jur
Imi este foarte greu si foarte frica sa stiti sunt foarte trista noaptea mai raman la calculator pe TPU si stau si nu stiu ca sa fac ma simt singura, trista nu mai am nevoie de nimic.Sunt total distrusa dupa ce am vazut eu aseara.si sunt sigura ca s-a uitat la ea. dar nu vrea sa recunoasca eu spun ca inca mai simte ceva pentru ea mentionez ca relatia lor a durat doar vreo luna si ceva si nu a fost ceva srios intre ei asa ca ce sa cred? fetelor m-am saturat d tot, de lovit nu ma loveste deloc nu ma bate ma iubeste foarte mult dar imi e teama ca o sa calce gresit iar, stiti vorba aia a facut-o odata o mai face si a doua oara.si imi e frica nu as vrea sa sufar din cauza lui avem 2 ani si 4 luni o reletie foarte stransa, calatorim impreuna ne intelegem foarte bine dar aseara mi-a pus capac.astept raspunsuri cat mai mult sfatuitoare va mai spun odata ca nu vreau sa-l parasesc mai bine sufar in tacere decat sa raman fara el.este viata mea a fost primul meu iubit si va fi ultimul.
Nu stiu ce sa fac nu mai am incredere totala in el, parca nici macar nu stiu ce e cu mine, nu stie ca euplang in fiecare seara cand ma pun in pat traiesc cu un ghiold in stomac, parca sunt in plus in aceea casa. va rog frumos, astept raspunsuri ce credeti voi ca se intampla cu noi si cu el si mai ales cu mine

6 răspunsuri:
| BicolorBell;x a răspuns:

Hey! buna...multumim ca ne spui ce ai pe suflet
O sa iti spun si eu ceva, care sper ca te va ajuta. Vorbeste cu el sincer! Spune'i tot ce ne'ai spus si noua...crezi ca o sa iti fie mai usor daca pastrezi totul?
Spune'i sa fie sincer, ca nu vrei sa fi ranita... daca locuiti impreuna inseamna ca intre voi doi este ceva mai mult de o relatie superficiala...este iubire!
Te'ai gandit de ce o privea asa? Stii de ce s-au despartit? Poate ca o privea insistent... dar nu cred ca o privea cu iubire... pot fii si alte motive.
Cel mai bine este sa ii spui tot, pentru ce numai voi doi trebuie sa rezolvati asta! Este prima ta iubire, si stiu ca vrei sa dureze vesnic.Sa ne spui si noua ce s-a intamplathappy

| jolie a răspuns:

Nu mai fii trista lasa-l nu-i spune nimic ca si cum nu s-a intamplat nimic incearca sa-l urmaresti iar daca se intampla inca 1 data parerea mea ar fi sa suferi acum decat mai tarziu nu e bine sa ierti mult pentru ca si-o ia in cap.Si iti mai spun inca ceva atunci cand greseste trebuie sa reactionezi nu sa stai sa plangi pe ascuns pentru ca atunci cand esti bun esti luat de prost si isi bate joc de tine in continuare, iar daca dupa 2 ani te inseala inseamna ca dupa 5 ani vine acasa odata la saptamana.nu-i da nas ca o sa-ti para rau si o sa-mi dai dreptate si eu am patit la fel

| zorialbi a răspuns:

Daca tot locuiti impreuna de ce nu va ganditi sa va si cununati? Asta poate sa fie cauza. Mai ales ca spui ca va iubiti mult, de ce nu vreti sa va intemeiati o familie? Uite citeste si aici:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/......cubinajul/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate chiar nu o mai iubeste pe fosta. Dar incearca sa mai vorbesti cu el. Daca pana la urma recunoaste, asta este! Ai toata viata inainte sa iubesti din nou...Stiu ca poate parea greu, dar pana la urma trebuie sa te resemnezi. Poate ca nu vei mai iubi pe altcineva asa cum l-ai iubit pe el, dar tot trebuie sa iti refaci viata cu cineva!

| Sunt unicat explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! mi ati fost de ajutor nici nu stiu la care sa dau fundita! am vorbit cu iubitul meu si acum imi este mai bine
fetelor ma iubeste asa cum imi doresc.

| Sunt unicat explică:

Id la msg prrivat vb acolo ca?