| Ađııa a întrebat:

Am o problema si eu...Am 1.70 inaltime si 64 kg. Cum pot sa fac sa slabesc, sa ajung macar pana la 58 kg?
Dau fundita. puppy dog eyes Help me please!

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Eu ieri am vazut pe discovery ceva in domeniu si ecuatia e foarte simpla.Numarul caloriilor arse de organism trebuie sa fie mai mare decit cea introdusa in organism. Daca iti place sa alergi fa-o daca nu nu, dar miscarea pe care o faci indiferent ce miscare sa arda mai multe calorii decit caloriile pe care le maninci.Eu azi de exemplu am baut o cafea m-am dus la piata pe jos deci la 3 km distanta am cumparat fructele care m-au atras mai mult si e deja ora 12.53 si nu mi-e foame. Daca o sa-mi fie maninc paine prajita si lapte batut.

| extrahelp a răspuns:

Cea mai buna metoda de slabire este sportul, nu o spun eu o spun specialisti in domeniu.
Poti sa incepi sa alergi dimineata la 8, iti faci un program. Dar nu uita ce mananci, este foarte important sa te hranesti corespunzator sa nu ai lipsa de vitamine.
Un program poti avea asa... luni marti miercuri - alergi, joi - pauza, vineri sambata - alergi, duminica pauza. Incepi sa o iei usurel adica in primele zile sa alergi cat poti tu si apoi sa avansezi.
Daca te ti de programul acesta e imposibil sa nu ajungi la greutatea dorita.
Bafta! happy