| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema și nu doresc răspunsuri de genul,, Ești prea mica, la vârsta asta trebuie sa te intereseze scoala’’ pentru ca sunt printre cei mai buni din clasa mea și nu am nevoie de replici din-astea. Port mărimea B75 la sutien și am 14 ani, iar unele fete de la mine din clasa rad pentru ca spun ca am sanii prea mari. Chestia e ca mie îmi place cum îmi sta, și sunt potriviți pentru corpul meu (sunt slăbuță, așa e genetica mea nu e vorba de grăsime la mine). Ce as putea sa le zic ca sa ma lase in pace?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu trebuie sa le zici nimic, sigur de tine rad alea nedezvoltate care dupa ce zic de tine ca hahahaha ce sani mari ai vin si se plang si ele pe TPU " ce sa fac ca toate fetele au sani mai putin eu". Esti super norocoasa, gandeste-te ca unele isi fac implanturi sa ajunga la nivelul tau. Asa ca lasa gurile invidioase si vezi-ti de ale tale. Eventual poti fi rauta si sa le zici o chestie de aia tip: da, dar macar un barbat cand pune mana pe mine nu simte linie dreapta laughing

| ℓαυяα a răspuns:

Le ignori. Probabil se oftica pentru ca ele nu au sânii mari laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nimic. Nu ai ce sa le zici. Nu zic nimic de varsta(ta) dar colegii tai sunt inca mici, nu ai ce sa le ceri. La acea varsta este normal sa se agate de tot felul de lucruri, altceva ce sa faca si ei, inca invata. Nu trebuie sa te superi pe ei, e natural sa faca asa. Tu trebuie sa fi mai matura ca ei. Oricum parerea lor nu conteaza. Tu ar trebui sa te simti bine. Intreaba pe cineva mai mare sa vezi ce zicewinking

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să le zici. Ar fi bine să le ignori.
Ele probabil sunt invidioase pe tine pentru că ai sânii mari.
Multe dintre ele ar vrea să îi aibă ca ai tăi doar că nici una nu vrea să recunoască asta.
Nu mai da atâta importanță pe ce spune lumea, important este să te simți tu bine.

| IgnatVictor a răspuns:

Gura lumii vorbeste indiferent de circumstante. Chiar daca erai diferita, din punctul asta de vedere, tot erau unii care sa gaseau sa spuna ceva jignitor sau ceva asemanator.
Cea mai buna solutie este sa ii lasi in pace si sa traiesti cu ei pana termini clasa a 8-a sau liceul. Asa am facut si eu.