| Florica18 a întrebat:

Buna am o problema, sunt intr-o relatie de 4 ani si jumatate, in care 3 luni am fost despartiti, si dupa ce ne-am impacat a aparut si problema nu ma pot obisnuit cu gandul ca el stea noapte pana tarziu iesit, bine imi zice ca iese cu baietii...Dar totusi nu ma pot linisti si nu pot sa dorm pana ajunge acasa si am o stare de nervi! Ce sa fac sa nu mai am aceste stari? sad

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Uite ce e, incearca sa vorbiti sa ii spui ca nu te simtit deloc ok cand iese foarte des cu prietenii si se intoarce noaptea tarziu. Spune-i ca iti creeaza o stare de neliniste. Ar fi bine sa stabiliti o ora de comun acord la care sa vina acasa.EU zic ca daca de la un timp vrea mai mult spatiu personal, ceva s-a intamplat inrelatia voastra. Nu zic nici ca e normal sa stea legat de tine, e ok sa mai iasa din cand in cand cu baietii la o bere, atata vreme cat vine acasa la o ora decenta. Dar, cand aceste iesiri devin prea dese, inseamna ca ceva e in neregula acasa.Intreba-l daca simte nevoia de mai mult spatiu personal, daca se simte sufocat de simte si iese cu prietenii lui pentru nu mai are aceleasi sentimente pentru tine...E normal sa fii nelinistita si sa iti pui intrebari cand vezi ca iese mereu cu baietii si de tine parca nu mai are timp si s-a schimbat. Incearca sa vorbesti cu el. Poti intr-o seara sa il urmaresti, daca nu esti sigura de ce se intampla. Desi, personal, mi se pare ca dca intr-o relatie apar situatii de genul...Lucrurile nu merg prea bine.MA gandesc si la varianta ca in acele 3 luni de zile cat ati fost despartiti, el sa fi gasit o alta fata de care vrea sa scape/ sau nu, insa asta e doar o presupunere, poate ma insel eu. Ai grija de tine, multa sanatate

| Florica18 explică (pentru AdelaElena88):

Multumesc frumos! Multa sanatete si tie! :*

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ce sa faci... Te despartesti de el si cauti alt baiat care sta doar in casa astfel incat sa nu mai ai grija asta.

| christall a răspuns:

Incercati sa vorbiti si sa ia o decizie. Intr-o relatie nu merge unul hais si unu cea. Vrea o familie sau nu? Daca nu, sa stii ce ai de facut.

| Zorok a răspuns:

Pai asa facem noi baieti, de ce te-ai simti nelinistita? Hai ca-ti raspund eu:Crezi ca va aparea una care va fi mai buna decat tine.Ai acea stare de nelinistire cum ca el merge sa fac sex, sa cunoasca alte fete si altele.Fiecare om are dreptul la libertate, iesi si tu seara cu fetele sau poti iesi chiar cu el daca nu cu prietenele tale. Orice om are dreptul de a alege si de a face ceea ce isi doreste.N-ai de ce sa fii suparata/nelinistita, chiar daca merge la cu*ve sau/si sa faca sex cu alte fete, tot tu ramai pentru el iubita lui.Multa sanatate! Si mult noroc!