| SySyLyKa a întrebat:

am o problema. trebuie sa primesc un colet din Dublin (Irlanda), dar expeditorul nu a scris adresa mea, a scris adresa de la posta. ce trebuie sa fac? Va rog... Ajutati-ma. De 14 zile aștept coletul asta. Si nu stiu ce sa mai fac

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, de unde stia expeditorul adresa de la posta?
Cine-i tampit intr-atata incat sa dea adresa unei poste, in loc de adresa persoanala? Asa ceva nu a mai auzit pana acum!

Ma rog, coletul va sta acolo pana la 2 saptamani, dupa care se returneaza la expeditor!
Pentru ca, legal nu este pe numele si adresa ta, nu poti sa ceri postei nimic, pentru ca nu ai acest drept.

| SySyLyKa explică (pentru Violleta2022):

Este pe numele meu, dar e trimis la posta pentru ca nu îmi știa adresa. Si a fost posibila chestia asta, altfel nu ii dădea voie sa il trimită.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SySyLyKa):

Eu intreb, cum este posibil sa stie adresa de la posta ta, si sa nu o stie taman pe a ta?
Pentru ca, ce se primeste pe adresa postei, daca nu este "casuta postala" platita si numarul de casuta pe colet, se returneaza imediat la expeditor.